کدخبر: ۲۸۱۴۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جشن بازیگر برگزیدگان خود را شناخت

جشن بازیگر برگزیدگان خود را شناخت

اقتصادنیوز : برگزیدگان شانزدهمین جشن بازیگر در بزرگداشت هفته تئاتر معرفی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شانزدهمین جشن بازیگر در هفته بزرگداشت تئاتر با حضور شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، اعضای هیات مدیره و هنرمندان عرصه نمایش در تئاتر شهر برگزار شد. 

در این آیین مجید نوروزی برای نمایش «آمادئوس»، حسین کشفی برای نمایش «شلیک به تئاتر شهر»، ناصر عاشوری برای نمایش «لیرشاه» و فرزین محدث برای نمایش «استیو جابز» به عنوان بازیگران برتر مرد بدون اولویت معرفی شدند.

حسین کشفی نیز بعد از دریافت جایزه خود، گفت: من به مدت ده سال بلیت فروش، راهنمای سالن و مسئول فنی تئاتر شهر بودم و حالا به عنوان برنده جایزه بازیگری بر روی این صحنه قرار گرفتم که این افتخار من است. 

همچنین نسرین درخشان زاده برای نمایش «خانه برنارد آلبا و آمادئوس»، مونا فرجاد برای نمایش «پرواز در تاریکی» و پرستو گلستانی برای نمایش «عکس خانوادگی» به عنوان برگزیدگان زن بدون اولویت جوایز خود را دریافت کردند. 

جایزه ویژه هیات داوران شانزدهمین جشن بازیگر نیز به میکائیل شهرستانی برای نمایش «آوازه خوان خیابان منهتن» تعلق گرفت.

شهرستانی پس از دریافت جایزه خود پشت تریبون قرار گرفت و گفت: این جایزه باید 24 سال پیش برای نمایش «مویه جنگ» به من داده می شد اما جایزه من را دزدیدند و آن شب در پشت صحنه تالار وحدت به فرد دیگری داده شد که بعد ها خود آن فرد این موضوع را برای من تعریف کرد. 

وی افزود: با احترام به کسانی که برای اعتلاء تئاتر تلاش می کنند من در هیچ نهاد و کانون و صنفی عضو نیستم اما امروز خوشحالم که بعد از 24 سال جایزه ای را که از من دزدیده شده بود به من دادند. 

همچنین در این آیین از مهناز شریفی به عنوان پیشکسوت تئاتر ارومیه تقدیر شد. 

وی نیز پشت تریبون قرار گرفت و اظهار داشت: به صورت اتفاقی وارد عرصه تئاتر شدم اما از سال 54 به صورت حرفه ای وارد این عرصه شدم و تا همین لحظه بر صحنه اجرا دارم و به این راه ادامه می دهم. 

علی آزادنیا از مشهد دیگر پیشکسوتی بود که مورد تقدیر قرار گرفت. 

همچنین رضا بابک و سوسن مقصودلو نیز به عنوان پیشکسوتان بازیگری تهران مورد تقدیر قرار گرفتند. 

در شانزدهمین جشن بازیگر، هنرمندانی در نقش عبدالحسین نوشین، لرتا هایراپتیان، محمد علی جعفری، مهدی فتحی، مهین اسکویی، عصمت صفوی، پرویز فنی زاده، رقیه چهره آزاد، خسرو شکیبایی به صحنه آمدند تا مروری بر 70 سال گذشته تئاتر ایران بر صحنه تئاتر شهر اجرا شد و نمایشی متعلق به شخصیت جمشید مشایخی نیز در نوروز سال جاری درگذشت نیز اجرا شد. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند