کدخبر: ۲۸۱۶۶۲ لینک کوتاه

دیدار فرمانده جدید سپاه و وزیر اطلاعات

اقتصادنیوز: ​ حسین سلامی در دیدار وزیر اطلاعات، فلسفه وجودی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه را به فلسفه وجودی دو چشم انسان تشبیه کرد و گفت: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه چشم های بینای انقلاب و نظام اسلامی بوده و مکمل همدیگر هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛  سید محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همراه با معاونان این وزارتخانه امروز (یکشنبه) با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با ا حسین سلامی دیدار و انتصاب وی به فرماندهی کل سپاه با حکم فرماندهی معظم کل قوا را تبریک گفت.

در این دیدار حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه،  محمد کاظمی رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه و معاون اطلاعات راهبردی نیز حضور داشتند؛ فرمانده کل سپاه با قدردانی از وزیر اطلاعات و هیات همراه ، فلسفه وجودی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه را به فلسفه وجودی دو چشم انسان تشبیه و اظهار کرد: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه هر دو چشم های بینای نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند و در میدان ماموریت همدیگر را کامل می کنند.

وی افزود : وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه دو قدرت اطلاعاتی مکمل یکدیگر بوده و همراه با سایر بخش‌های جامعه اطلاعاتی کشور به یک نقطه نگاه می کنند و یک تن و موجودیت واحد را تشکیل می دهند.

 سلامی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و شرایط و وضعیت امروز صحنه نبرد و مقابله با دشمنان انقلاب و ملت ایران و ضرورت هوشمندی و هوشیاری عمیق نسبت به پیچیدگی ها ، سطوح و اشکال آن خاطرنشان کرد: ما امروز در جنگ اطلاعاتی با دشمنان قرار داریم و این جنگ به طور شبانه روزی در جریانی جدی ،جهانی و قطعی در حال انجام است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد در جنگ اطلاعاتی که هوشمندی، ابتکار عمل و ذهن خوانی از لوازم آن است باید موازنه برقرار کرد و خدا را شاکریم که در این عرصه جامعه اطلاعاتی قدرتمند ما از دشمن معمولاً جلوتر است.

وی با تاکید بر اینکه در این جنگ حساس و تعیین کننده باید انرژی فکری، ذهنی و ادراکی دشمن را بشناسیم،تصریح کرد:  امروز مولفه اطلاعات پتانسیل اقتدار را برای ملت و کشور می سازد و دشمن اگر اراده راسخ ما را مقابل خود ببیند عقب‌نشینی می‌کند ؛ این واقعیتی است که درک آن بایستی در کشور به ویژه نزد مسئولان نهادینه شود.

 سلامی شناسایی نیت های شوم دشمن و قدرت سازی متناسب برابر آن را گزاره ای مهم برای جامعه اطلاعاتی کشور دانست و با اشاره به وضعیت دشمنان، به ویژه امریکایی ها گفت: دشمنان ما امروز ظاهری مهیب و تنومند دارند اما دچار پوکی استخوان هستند و با عملیات روانی و جنگ رسانه ای همواره خود را خطرناک و هراسناک جلوه می‌دهند؛ اما اگر جامعه‌ای از پتانسیل اقتدار برخوردار باشد این دشمنان جرات تعدی و تعرض به آن را نخواهند داشت.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: جامعه اطلاعاتی کشور به ویژه وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در صحنه انجام ماموریت های خطیر محوله جز به اخوت، برادری و همدلی با یکدیگر به چیز دیگری نمی اندیشند و با هم افزایی و همکاری های دقیق و موثر، توطئه‌ها و سناریوهای دشمن را خنثی و توانسته اند به یاری خداوند توانسته اند آنها را با شکست های خفت بار مواجه ساخته اند.

سلامی در پایان ایجاد زیرساخت معنوی و آمادگی روحی و قلبی برای عبور از سختی ها را امری مهم و از ویژگی های جامعه اطلاعاتی کشور توصیف و با اشاره به جایگاه و نقش حساس و فرا دولتی وزارت اطلاعات در صیانت از امنیت، آرامش و منافع ملی ، گفت: اقتدار وزارت اطلاعات یک واقعیت ملموس برای دشمن است؛ اگر ماجرای دستگیری تروریست شرور عبدالمالک ریگی و مستند خارج از دید ۲ که با تغییر افکار عمومی و مفروضات دشمن فضای استراتژیک نوین ایجاد کرد آن را به خوبی درک کرده است.

وزیر اطلاعات نیز در این دیدار با تبریک انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد:  امروز بحمدالله  وفاق ، همدلی و هم افزایی مطلوبی بین مجموعه نیروهای تاثیرگذار در امنیت کشور حکمفرما شده است و جلسات جامعه اطلاعاتی به طور مداوم و مستمر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه همدلی و همراهی خوبی بین سپاه و وزارت اطلاعات وجود دارد، گفت: امیدواریم این همکاری و هم افزایی که در دوران فرماندهی سرلشکر جعفری به خوبی برقرار بود بیش از پیش تداوم یابد.

 وزیر اطلاعات تصریح کرد : امیدواریم بتوانیم دست در دست برادران سپاه رسالت خطیر صیانت از نظام و پاسداری از انقلاب اسلامی را به بهترین وجه ممکن به انجام رسانیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند