کدخبر: ۲۸۱۶۹۱ لینک کوتاه

هجوم ملخ‌ها به مغان

فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: مبارزه با آفت ملخ مراکشی و ایتالیایی در سطح بیش از ۲۰ هزار هکتار از مراتع شهرستان پارس آباد آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز، علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد امشب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اردبیل با اشاره به هجوم ملخ‌ها به مراتع مغان اظهار کرد: مبارزه با آفت ملخ مراکشی و ایتالیایی در سطح بیش از 20 هزار هکتار از مراتع شهرستان پارس آباد آغاز شد.

وی افزود: امروز در خصوص هجوم ملخ‌ها به مراتع مغان بازدیدی با حضور مدیرکل جهاد کشاوری استان اردبیل و کارشناسان مبارزه با آفات از مراتع دشت فتحعلی داشتیم.

فرماندار شهرستان پارس آباد بیان کرد: با اقدامات به‌موقع جهاد کشاورزی و سم‌پاشی کانون‌های این آفت، از خسارت ملخ‌ها به مزارع کشاورزان جلوگیری شد.

علایی از پیگیری منابع مالی و امکانات و تجهیزات لازم برای مبارزه سریع با این آفت خبر داد و گفت: معاونت استاندار قول مساعد برای تامین این منابع را داده و جهاد کشاورزی نیز سموم و کارشناسان مورد نیاز را در منطقه تامین کرده است.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد تصریح کرد: طی هفته جاری تمام اقدامات جهت امحاء ملخ‌ در مزارع انجام می‌شود و خطری مزارع و محصولات کشاورزان را تهدید نخواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند