کدخبر: ۲۸۱۸۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر دفاع آمریکا: ایران از اقدامات تحریک‌آمیز پرهیز کند

وزیر دفاع آمریکا: ایران از اقدامات تحریک‌آمیز پرهیز کند

اقتصادنیوز :وزیر دفاع موقت آمریکا در توییتی با تکرار ادعاهای روسای خود ایران را مسئول هرگونه حمله به نیروها و منافع آمریکایی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا، در توئیتر خود نوشت: شب گذشته با تأیید خودم، ناو آبراهام لینکلن و هواپیماهای بمب‌افکن را به محل تحت پوشش سنت‌کام فرستادم. این تغییر موقعیت را از روی احتیاط و به خاطر تهدیدهای نیروهای ایرانی انجام دادیم.

وی در توییت دیگری مدعی شد: ما از ایرانی‌ها می‌خواهیم که از اقدامات تحریک‌آمیز پرهیز کنند. ما نظام ایران را مسئول هرگونه حمله به نیروها و منافع آمریکایی خواهیم دانست.

 جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا صبح امروز در یک بیانیه مکتوب نوشت: کشتی‌ها و هواپیماها با هدف "ارسال پیامی واضح و بی‌تردید به حکومت ایران مبنی بر این که هر گونه حمله به منافع آمریکا یا متحدانمان با شدت عملی بی امان مواجه خواهد شد" به کار گرفته شده‌اند.

در این بیانیه همچنین آمده است: " آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما ما آمادگی کامل داریم تا به هر گونه حمله‌ای چه از سوی نیروهای نیابتی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا نیروهای نظامی قانونی ایران پاسخ دهیم".

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند