کدخبر: ۲۸۱۹۹۰ لینک کوتاه

کیم جونگ اون از پوتین چه می‌خواست؟

اقتصادنیوز: سازمان اطلاعات کره جنوبی تحلیل خود درباره سفر رهبر کره شمالی به روسیه را منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، طبق گزارش سازمان اطلاعات کره جنوبی رهبر کره شمالی در سفر خود به روسیه از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواسته تا برای مقاومت در برابر آمریکا و چین این کشور کمک بیشتری به پیونگ یانگ ارائه دهد.

طبق گزارش اخیر سرویس اطلاعات داخلی کره جنوبی " در موضوع خلع سلاح کره شمالی روسیه با آمریکا هم نظر است اما مسکو موضع پیونگ یانگ درباره چگونگی اجرای خلع سلاح را درک می‌کند."

در ادامه این گزارش آمده است: این بدان معناست که کره شمالی و روسیه به نظر دارای زمینه مشترکی در شیوه خلع سلاح هسته‌ای مرحله‌ای و افزایشی کره شمالی است.

در این گزارش آمده که رهبر کره شمالی از روسیه خواسته تا موضع خود در قبال خلع سلاح را به اطلاع آمریکا و چین برساند که به اعتقاد سازمان اطلاعات کره جنوبی این بدان معناست که پیونگ یانگ خواستار آن است تا مسکو نقش میانجی را در مذاکرات آمریکا-کره شمالی داشته باشد.

طبق این گزارش " این همچنین بدان معناست که پیونگ یانگ خواستار ازسرگیری مذاکره با آمریکاست.

لی هیو هون، رئیس کمیته اطلاعات پارلمان کره جنوبی نیز در تحلیل خود پیرامون نقش روسیه در موضوع هسته‌ای کره شمالی گفت: روسیه ممکن است شرایط مشخصی برای خود به منظور مداخله در موضوع شبه جزیره کره داشته باشد اما تحت سیستم تحریم های حاضر مسکو دارای نقش اندکی است. احتمال کمی وجود دارد که مذاکرات شش جانبه از سر گرفته شود.

سفر رهبر کره شمالی به روسیه بیشتر یک سفر کاری بود تا یک ملاقات رسمی یا دوستانه. به گزارش سازمان اطلاعات ملی کره جنوبی هیچ توافق مشخصی بین طرفین صورت نگرفت و پوتین به نظر علاقه‌ای برای سفر به پیونگ یانگ در آینده نزدیک ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند