کدخبر: ۲۸۲۶۷۲ لینک کوتاه

فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته پیش رو آغاز می‌شود

اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی،گفت:فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده آغاز می‌شود که تأثیر مثبتی در بازار ارز دارد و قیمت واقعی دلار نیز در آن کشف خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، گفت: فعالیت این بازار از هفته آینده آغاز و تأثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می‌گذارد که انشاء الله قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می‌شود.

وی در خصوص انتقاد برخی مبنی بر اینکه فعالیت‌های گمرک مبتنی بر جنگ اقتصادی نیست، ادامه داد: برخی انتقاد می‌کنند که چرا کالای وارداتی به‌صورت روان وارد کشور شده و ترخیص‌ها راحت انجام می‌شود و برخی از تعلل در ورود انتقاد می‌کنند، اما واقعیت این است که ۸۵ درصد کالاهای وارداتی به کشور کالاهای سرمایه‌ای، کالاهای واسطه‌ای و مواد اولیه است که اگر روان وارد شود به این معناست که در حال تقویت ماشین تولید کشور هستیم و اگر گمرک این اقدامات را انجام دهد یعنی اینکه در جهت اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و افزایش اشتغال حرکت می‌کند.

دژپسند تأکید کرد: هرچه صادرات غیرنفتی در کشور روان‌تر انجام شود اعتبار ایران در حوزه بین‌الملل افزایش‌یافته و ارزآوری کشور نیز بیشتر می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند