کدخبر: ۲۸۲۷۸۲ لینک کوتاه

عجیب‌ترین حیوان خانگی کاخ سفید چه بود؟ +عکس

اقتصاد نیوز:ششمین رئیس جمهور ایالات متحده؛ جان کوینزی آدامز یکی از خاص‌ترین رئیس جمهور‌های این کشور است. جالب است بدانید پدر وی جان آدامز دومین رئیس جمهور ایالات متحده بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب،وقتی صحبت از حیوانات خانگی می‌شود احتمالا یاد یک گربه ملوس یا یک سگ کوچک در ذهنتان زنده می‌شود. اما جالب است بدانید که از دید ششمین رئیس جمهور ایالات متحده، حیوان خانگی واقعی یک کروکودیل بوده است.

عجیب‌ترین حیوان خانگی کاخ سفید چه بود؟ +عکس

البته ماجرا از این قرار نبوده که کوینزی آدامز وارد یک فروشگاه شود و کروکودیل بخرد. بلکه این کروکودیل درواقع تحفه‌ای بوده از سوی مارکی دولافایت ژنرال مشهور فرانسوی که این حیوان را به عنوان یک آدمکش خانگی به کوینزی آدامز پیشکش کرده بود.

با توجه به این که روحیه آدامز و دولافایت با یکدیگر متفاوت بود، آدامز هرگز از این حیوان خانگی به عنوان ابزاری برای کشتن مخالفان خود استفاده نکرد، اما در یک اقدام عجیب، کروکودیل را وارد وان حمام کاخ سفید کرد. این کروکودیل چندین ماه در حمام اتاق شرقی کاخ زندگی می‌کرد و آدامز نیز با کمک این حیوان مهمانان خود را به شدت می‌ترساند.

درواقع گفته می‌شود آدامز بسیاری از مهمانان داخلی و خارجی خود را ناگهان با کروکودیل مواجه می‌کرد و از دیدن وحشت و هراس آنان تفریح می‌کرد و می‌خندید. البته عمر این کروکودیل در کاخ چندان طولانی نبود و پس از مدت چند ماه تحویل باغ وحش ملی شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند