کدخبر: ۲۸۳۴۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا درباره انفجار فجیره

واکنش رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا درباره انفجار فجیره

اقتصادنیوز: رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت که وزیر امور خارجه کشورش در بروکسل با وزیران امور خارجه اروپا درباره حادثه فجیره گفت و گو کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران که در کنار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به بروکسل رفته است، گفت که در دیدار با وزیران امور خارجه اروپا درباره حادثه فجیره بحث کرده اند.

«الیزابت مک لافلین» خبرنگار شبکه خبری ای بی سی در توئیتر نوشت: هوک به خبرنگاران گفت که «پمپئو درباره آنچه حمله به کشتی های تجاری نزدیک تنگه هرمز به نظر می رسید با متحدان اروپایی صحبت کرده است.»

مک لافلین افزود که هوک در پاسخ به اینکه «آیا ایران یا گروه های تحت حمایت آن مسئول این حادثه هستند» گفت: توضیحی نداریم.

همچنین «جنیفر هاسنلر» خبرنگار شبکه خبری سی ان ان در پیامی توئیتری به نقل از هوک خبر داد: پمپئو داده ها و اطلاعاتی درباره چندین طرح ایران در منطقه را با متحدان آمریکا در میان گذاشت.

به گزارش ایرنا، شبکه المیادین روز گذشته (یکشنبه)، وقوع انفجار در بندر الفجیره ناشی از آتش سوزی در تعدادی از تانکرهای ذخیره سوخت روی داد.

درهمین حال 'سیدعباس موسوی' سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حوادث روز یکشنبه 22 اردیبهشت برای چند کشتی در دریای عمان را نگران کننده و تاسف بار دانست و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

وی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.

بندر الفجیره در ساحل دریای عمان مهمترین بندر صادرات نفت امارات است که روزانه تا یک میلیون و 800 هزار بشکه از آن صادر می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند