کدخبر: ۲۸۳۷۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
راهکارهای خوشبو کردن دهان

راهکارهای خوشبو کردن دهان

اقتصادنیوز:بوی بد بدن و دهان، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است، اما خوشبختانه ما می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز  به نقل از پارسینه،  بوی بد بدن و دهان ، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است، اما خوشبختانه ما می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

دستورالعمل:
۱ – حداقل هر روز یکبار، مخصوصا" بعد از ورزش کردن، دوش بگیرید و حتما" از صابون و شستشو دهنده بدن استفاده کنید. بهتر است مو‌های زائد زیر بغل خود را بتراشید تا از اجتماع باکتری‌های بدبو در لابه لای این مو‌های زائد جلوگیری کنید.
۲ – بعد از حمام حتما" از خوشبو کننده‌ها و ضد عرق‌ها استفاده کنید. ضد عرق‌ها از عرق کردن جلوگیری می‌کنند و خوشبو کننده‌ها بوی بدن را می‌پوشانند. برخی از محصولات موجود در بازار هم خوشبو کننده و هم ضدعرق هستند و هر دو کار را بطور همزمان انجام می‌دهند، بنابراین می‌توانید به جای خریدن دو محصول مجزا از یک محصول که هر دو خاصیت را دارد استفاده کنید.
۳ – هر روز حداقل دوبار دندانهایتان را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید تا دهانتان بوی بد نگیرد.
۴ – مرتب لباسهایتان را بشوئید تا باکتری‌هایی که باعث بد بو شدن آن‌ها می‌شوند از بین بروند.
۵ – از خوردن غذا‌هایی که بو و طعم تندی دارند و یا در آن‌ها ادویه جات تند به کار رفته است، پرهیز کنید مثلا" از خوردن سیر و ادویه کاری خودداری کنید، زیرا خوردن این نوع غذا‌ها و ادویه‌های تند و بودار نه تنها باعث بد بو شدن دهان شما می‌شوند بلکه عرق شما را هم بدبوتر می‌کنند.

تذکر مهم:
۱ – هرگز در استفاده از اسپری‌های خوشبو کننده و عطر‌ها زیاده روی نکنید، زیرا گاهی این کار باعث می‌شود که بوی بدن شما بدتر شود و علاوه بر این، برخی از آدم‌ها به عطر و بوی تند حساسیت دارند.
۲ – استفاده از شامپو‌های خوشبو نیز برای خوشبو کردن مو‌ها بسیار مفید هستند، اما دقت کنید که این شامپو‌ها برای مو‌های شما مناسب باشند و شما به بوی آن‌ها حساسیت نداشته باشید.
۳ – اسپری‌های پودری هم، به خوشبو کردن بدن و جلوگیری از عرق خیلی کمک می‌کنند، اما هنگامی که از لباس‌های تیره رنگ استفاده می‌کنید از این نوع اسپری استفاده نکنید، زیرا جای آن‌ها روی لباس می‌ماند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند