کدخبر: ۲۸۴۲۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روسیه می‌تواند مانع خروج ایران از برجام شود

وزیر خارجه آلمان:

روسیه می‌تواند مانع خروج ایران از برجام شود

​اقتصادنیوز: وزیر خارجه آلمان موضع سخت آمریکا در قبال ایران را نادرست خواند و خاطرنشان کرد، اتحادیه اروپا بر خلاف ترامپ بر این عقیده است که استراتژی فشار حداکثری راه به جایی نخواهد برد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا « هایکو ماس » روز شنبه در گفتگو با روزنامه پاسائور نویر پرسه(Passauer Neuen Presse') خروج یک جانبه واشنگتن از برجام را غیرقابل درک خواند و گفت: 'اتحادیه اروپا به جای تشدید درگیری های لفظی ، به گفتگو اعتقاد دارد'.
وی با بیان اینکه برجام مطمئن ترین راه برای ممانعت ایران از ساخت سلاح اتمی است، گفت: ایران بایستی به تعهدات خود در برجام بدون هیچ گونه کم و کاستی پایبند باشد و این موضوع قابل تغییر نیست.
آژانس بین المللی انرژی در 14 گزارش خود با تاکید بر پایبندی ایران به برجام اذعان کرده است که ایران هیچگونه تخلفی نداشته است.
ماس با هشدار درباره شعله ورشدن درگیری ها در خاورمیانه افزود: در حال حاضر در سوریه و عراق شاهد درگیری هایی هستیم. هر تنش دیگری میتواند بر آتش این درگیری ها بیافزاید. 'همه طرفین بایستی بر این خطر واقف باشند.' 
ماس همچنین روز جمعه در دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود در هلسینکی از دولت روسیه خواست تا تلاش های خود برای حفظ برجام را ادامه دهد. 
وی در این دیدار گفت : «روسیه به عنوان یکی از طرفین برجام می‌تواند مانع خروج ایران از قرارداد هسته ای شود.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند