کدخبر: ۲۸۴۷۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وقتی انتشار نام رسانه ها امنیتی می شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: مگر انتشار نام رسانه‌ها در کنار اسامی خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفته اند، مسئله امنیتی است که در برابر آن مقاومت می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،از همان زمان هایی که هر کسی با کارت خبرنگاری می توانست وارد محدوده طرح ترافیک شود تا زمانی که برای قانون مند کردن ورود به این محدوده ،آرم طراحی شد همیشه به نام خبرنگاران کسانی وارد این محدوده شدند که خبرنگار نبودند . 

همیشه در توزیع این آرم ها تبعیض وجود داشت و هرگز هم اسامی و اطلاعات کسانی که به نام خبرنگاران طرح ترافیک می گرفتند مشخص نشد . 

نخستین بار از سوی احمد مسجد جامعی نخستین  رییس شورای شهر چهارم درخواست شد اسامی خبرنگاران و رسانه ها منتشر شوداما در یک مقاومت تاریخی هرگز به این درخواست رییس شورای شهر وقت  پاسخ داده نشد . 

با تغییرمدیریت شهری به نظر می آمد برخی رویه ها در شهرداری تغییر کند . اما مدیران جدید شهر هم که مدعی حذف رانت و شفافیت بودند نیز تمایلی برای انتشار کامل اطلاعات نشان ندادند . از سال گذشته با وجود تذکر پی در پی دو اعضای شورای شهر تهران در خصوص اعلام اسامی نام رسانه هایی که طرح ترافیک گرفته اند ،معاونت مربوطه تنها سکوت می کند .نمی توان تلاش های ابتدایی این معاونت برای حذف برخی نهادها و سازمان ها را نادیده گرفت . اما حقیقت آن است که آن تلاش ها به نتیجه نرسید و مدعیان ضد رانت به همان سبک و شیوه گذشته عدالت را در توزیع آرم ها رعایت نکردند . 

رسانه هایی که خودروی سازمانی داشتند بیشترین طرح را گرفتند و خبرگزاری های فامیل و همراه بیشترین سهم را دریافت کردند . بعد از یک سال زمانی که دیگر بهانه ای برای سهم خواهی وجود ندارد از محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران می پرسیم  چرا بعد از گذشت یک سال هنوز مصوبه شورای شهر تهران در خصوص انتشار نام رسانه ها در کنار اسامی خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفته اند به بهانه سهم خواهی منتشر نمی شود . او می گوید: اتفاقا بر عکس آن چه گفته می شود به دلیل سهم خواهی هایی که در این لیست شده ،اسامی نام رسانه ها منتشر نمی شود . کسانی از این مخفی کاری دفاع می کنند که مدعی شفافیت هستند و شعار شفافیت می دهند و در عمل از این مخفی کاری دفاع می کنند . 

ما معتقدیم بحث سلیقه و خواست های شخصی  دراین رابطه کنار گذاشته ومصوبه شورای شهر تهران باید اجرایی شود .در مصوبه شورا تاکید شده است که باید نام رسانه ها در کنار خبرنگارانی که طرح ترافیک می گیرند آورده شود،حالا شخصی پیدا شده است که می گوید من صلاح نمی دانم این مصوبه اجرایی شود . صلاح ندانستن یعنی یک کاری اشتباهی رخ داده یا ایراداتی کار داشته است که نمی تواند این اسامی را منتشر کند . 

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه می دهد : وقتی ما تمام قرار دادها و و حقوق و دستمزد ،اطلاعات مدیران را بر روی سامانه شفافیت منتشر می کنیم ،اسم چند رسانه چه مشکلی دارد که در برابر انتشار نامشان مقاومت می شود . مگر مسئله امنیتی و خطرناکی  است که  می ترسند نام رسانه ها را منتشر کنند؟

علیخانی تاکید کرد : این مقاومت هیج توجیهی ندارد ،در این رابطه تذکر داده ایم ،به صورت مکتوب به شهردار تهران نیز اعلام کرده ایم و پیگیر هستیم که این مصوبه اجرایی شود .

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند