کدخبر: ۲۸۴۷۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیام جدید ترامپ به مقامات ایران؛ خودتان تماس بگیرید

اقتصادنیوز:رئیس جمهوری آمریکا در حالی که عازم سخنرانی برای یک گردهمایی انتخاباتی خود بود گفت: اگر ایران می خواهد برای یک توافق جدید مذاکره کند، تنها زمانی که آماده هستند تماس بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، دونالد ترامپ عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران هم از تهدید علیه ایران استفاده کرد و هم وانمود کرد که خواستار مذاکره با ایران است.
دونالد ترامپ در توئیت امروز خود هم افزوده بود: این فقط ما نیستیم که خواهان مذاکره باشیم. رسانه‌های جعلی بدون هیچ‌گونه مدرکی مدعی هستند که تنها ما در پی مذاکره هستیم. 
مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها در پاسخ به این اظهارات ترامپ یادآور شده اند آنکه میز مذاکره را ترک کرد، دولت آمریکا بود و آنها هستند که باید به این میز بازگردند.
مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد هم در این زمینه اظهار کرد تمایل برای گفت وگو با سیاست فشار حداکثری در تناقض است. ایران تحت اجبار، ارعاب و تهدید را نمی پذیرد.
ترامپ که در مصاحبه روز گذشته خود با فاکس نیوز گفته بود، به دنبال جنگ با ایران نیستم و من کسی نیستم که بخواهد جنگ دیگری را آغاز کند، در اظهارات امروز افزود: اگر ایران کاری(علیه آمریکا) انجام دهد، بزرگترین اشتباه را مرتکب شده است. 
رئیس جمهوری آمریکا در حالی که هیچ نشانه ای از طرح ایران برای انجام هرگونه اقدام علیه آمریکا یا منافع آن ارائه نداد، اظهار کرد: اگر ایران به نیروها یا متحدان آمریکا حمله ای انجام دهد، با نیروی بزرگی مواجه خواهند شد.
ترامپ روز گذشته هم در یادداشت توئیتری ایران را تهدید به نابودی کرد که این مساله به عنوان تهدید به نسل کشی، مورد توجه جامعه بین المللی قرار گرفت.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند