درگذشت نویسنده سرشناس ادبیات کودک و نوجوان

کدخبر: 285349
اقتصادنیوز :«‌جودیت کِر» نویسنده و تصویرگر سرشناس ادبیات کودک و نوجوان و خالق بیش از ۳۰ اثر، روز گذشته در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جودیت کر» نویسنده و تصویرگر نامدار که با کتاب مصور خود به نام «ببری که سراغ چای آمد» خود را به دنیای ادبیات معرفی کرد روز گذشته به دلیل به بیماری در سن ۹۵ سالگی در گذشت.

«کر» که شخصیت پلنگ داستانش را برای سرگرمی دو فرزندش خلق کرده بود در دهه‌ی ۴۰ زندگی‌اش، انتشار آثارش را آغاز کرد. طی دوران حرفه‌ای خود، «کر» بیش از ۳۰ اثر دیگر را از جمله سری داستان‌های «موگ» به چاپ رساند.

ناشر این نویسنده در انتشارات کتاب کودکان «هارپر کالینز» بیان کرد: «انتشار آثار «‌جویدت کر» و آشنایی با او برای بیش از یک دهه، مایه‌ی افتخار من است.»

«کِر» در مصاحبه هفته خود با نشریه گاردین بیان کرده بود بزرگ‌ترین ترس او در زندگی، در نویسندگی ناتوان شدن است.

هفته گذشته عنوان تصویرگر سال در جوایز کتاب بریتانیا به این نویسنده تعلق گرفت. در سال ۲۰۱۶ نیز نام او به عنوان برنده جایزه یک عمر دستاورد هنری از سوی بنیاد خیریه بوک‌تراست (BookTrust) اعلام شد. این جایزه به نویسنده یا تصویرگری اهدا می‌شود که مجموعه آثار وی، سهم برجسته و ماندگاری در ادبیات کودکان داشته و به رشد و غنای ادبیات کودکان در انگلستان کمک کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما