روسیا الیوم: احتمال تعویق انتخابات الجزایر وجود دارد

کدخبر: 285707
اقتصادنیوز: شبکه خبری روسیا الیوم روز شنبه به نقل از رادیو الجزایر اعلام کرد: با توجه به مشکلات مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ چهارم جولای (13تیر)، احتمال به تعویق افتادن آن وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روسیا الیوم نوشت: مهلت قانونی برای ارایه مدارک مربوط به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر امشب پایان می یابد.

سه تن از شخصیت های سیاسی تاکنون انصراف خود را از نامزدی در انتخابات پیش رو اعلام کرده اند.

رسانه های الجزایر پیش بینی کرده اند که احتمالا شورای قانون اساسی فردا اعلام کند با توجه به شرایط موجود برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ چهارم جولای امکان پذیر نیست.

الجزایر این روزها شاهد تغییراتی اساسی در ساختار سیاسی خود است. این تغییرات در پی اعتراضات مردمی از سوم اسفند ماه گذشته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، آغاز شد.

مردم الجزایر به حضور 'عبدالعزیز بوتفلیقه' در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار متوالی معترض بودند و سرانجام بوتفلیقه را مجبور کردند تا از سمت خود کناره گیری کند و پس از آن بن صالح رئیس پارلمان این کشور طبق ماده 102 قانون اساسی به صورت موقت رئیس جمهوری شد اما استعفای بوتفلیقه و انتصاب بن صالح، از شدت نارضایتی ها نکاسته و مردم الجزایر خواستار برکناری تمام مقام های دولت سابق هستند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید