فرمانده ارتش لبنان : تا آزادی کامل سرزمین خود آرام نخواهیم نشست

کدخبر: 285728
اقتصادنیوز: "جوزف عون" فرمانده ارتش لبنان گفت: تاریخ درخشان لبنان، سال ها مبارزه و ایستادگی را در خود جا داده است و تا آزادی کامل سرزمین خود از اشغال رژیم صهیونیستی آرام نخواهیم گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه المیادین گزارش داد: عون امروز به مناسبت نوزدهمین سالگرد آزادی جنوب لبنان و عید مقاومت اظهار داشت: جانفشانی های لبنانی ها در مقابله با دشمن اسرائیلی، آزادی بخش بزرگی از سرزمینمان را به ثمر نشاند و با وجود تهدیدهای دشمن و نقض حریم هوایی، زمینی و دریایی آزادی جنوب لبنان تحقق یافت.

وی خطاب به نظامیان لبنان گفت: با عزم راسخ خود شهدا و مجروحان را یکی پس از دیگری تقدیم می کنید و این جانفشانی ها موجب آزادی بخش زیادی از سرزمین و بازیافتن حاکمیت لبنان شد تا قدرت لبنان و حق آب و خاک و ثروت های طبیعی آن ثابت شده و با آزادی مزارع شبعا و کفرشوبا و بخش شمالی روستای الغجر تکمیل شود.

عون ادامه داد: شما با تلاش های فراوان، دستاوردهای زیادی را به ثمر نشاندید که یکی از مهم ترین این دستاوردها پیروزی بر تروریسم و تحکیم ثبات و امنیت داخلی با وجود تعداد زیادی از پناهندگان است. استقرار شما در مرزهای جنوبی در راستای اجرای قطعنامه 1701 و هماهنگی با نیروهای موقت سازمان ملل است.

وی در پایان تصریح کرد: تا آزادی کامل سرزمین خود از اشغال اسرائیل آرام نخواهیم گرفت و هر چقدر چالش ها بزرگ باشند، از خون خود برای آزادی کامل آن دریغ نخواهیم کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما