کدخبر: ۲۸۵۸۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به آغاز بحران بدهی‌ دولت

هشدار وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به آغاز بحران بدهی‌ دولت

اقتصادنیوز: وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به آغاز مجدد بحران بدهی‌های دولت «دونالد ترامپ» در صورت همکاری نکردن کنگره هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در جلسه کنگره این کشور نسبت به روبرو شدن با بحران بدهی‌ها هشدار داد و گفت: اگر سقف بدهی‌های دولت توسط کنگره افزایش نیابد، بحران بدهی‌ها در اواخر تابستان آغاز می‌شود.

در این جلسه همچنین نمایندگان وزیر خزانه‌داری را به دلیل جنگ تجاری آمریکا و چین مورد انتقاد قرار دادند و گفتند که چنین سیاستی باعث گران شدن کالا در آمریکا شده است.

همچنین در جلسه مذکور وزیر خزانه داری دولت ترامپ از نمایندگان کنگره خواست تا با بالا بردن سقف بدهی‌های دولت، امکان استقراض بیشتر را فراهم آورند و در غیر این صورت روبرو شدن با یک بحران سخت بدهی‌ها بسیار محتمل خواهد بود.

نرخ رشد بدهی دولتی آمریکا در دوران حکومت دونالد ترامپ، رکوردی بی سابقه زده است و طی دو سال اول ریاست جمهوری وی به سالانه یک تریلیون دلار رسیده است. اقتصاد دانان آمریکایی خاطرنشان می‌سازند که این روند افزایش پیدا خواهد کرد چون مخارج دولتی به هیچ شکلی کنترل نمی‌شود.

کارشناسان مالی آمریکا ضمن هشدار درباره افزایش بی‌سابقه بدهی دولت فدرال اعلام کرده‌اند، روند رو به رشد بدهی دولتی در آینده نزدیک، وضعیت مالی و اقتصادی همه آمریکایی‌ها را مورد تهدید قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، بدهی دولتی این کشور طی دو سال گذشته از ۲۲ تریلیون دلار تجاوز کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند