کدخبر: ۲۸۵۹۰۴ لینک کوتاه

کمک بالگردهای مصری به صهیونیست‌ها

با گذشت ۷۰ سال از پرواز جنگنده‌‌های نیروی هوایی مصر بر فراز سرزمین‌های اشغالی، این‌بار نیروی هوایی این کشور برای «اطفای حریق» به یاری صهیونیست‌ها شتافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، آنطور که برخی رسانه‌های صهیونیستی و کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارش کرده‌اند نیروی هوایی مصر در جریان آتش سوزی گسترده در سرزمین‌های اشغالی برای اطفای حریق به کمک این رژیم رفته است.

به نوشته شماره یکشنبه روزنامه «جروزالم پست» نیروی هوایی مصر روز جمعه 2 فروند بالگرد «ام آی -80» خود را برای مهار آتش سوزی‌های طبیعی به سرزمین‌های اشغالی اعزام کرد.

بالگردهای مصری به کمک صهیونیست‌ها شتافتند

این رویداد با گذشت بیش از 70 سال و پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی مصر بر فراز سرزمین‌های اشغالی (نزدیکی تل آویو) و 40 سال بعد از توافقنامه سازش بین قاهره و تل‌آویو به وقوع پیوست. نیروی هوایی مصر در سال 1948 و در حمایت از فلسطین علیه رژیم صهیونیستی وارد عمل شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تشکر از «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در زمینه ارسال این 2 بالگرد، وی را «دوست خود» خطاب کرد.

بر اساس این گزارش، صدها آتش‌سوزی گسترده که از عصر پنجشنبه در بخش مرکزی فلسطین اشغالی آغاز شد به نابودی منازل منجر شده و 3500 نفر را وادار به تخلیه محل سکونتشان کرده است.

در پی ناتوانی رژیم صهیونیستی از مهار این آتش‌سوزی‌ها، نتانیاهو به وزارت خارجه این رژیم دستور داد از کشورهای همجوار با فلسطین اشغالی برای دریافت کمک فوری جهت مهار آتش کمک بخواهند.

بالگردهای مصری به کمک صهیونیست‌ها شتافتند

تیم‌های امداد و نجات ادعا کرد‌ ند بخش زیادی از این آتش‌سوزی‌ها احتمالاً در نتیجه غفلت افراد در حال برگزاری مراسم موسوم به «لاک بعومر » اتفاق افتاد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند