کدخبر: ۲۸۶۰۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افت تقاضا برای گوشی‌های هواوی در جهان

​اقتصاد نیوز:به دلیل تحریم‌های آمریکا طی ۴ روز گذشته گوشی های هواوی محبوبیت خود را از دست داده اند و تقاضای آنها در انگلیس نصف شده و در سطح جهانی ۲۶ درصد کاهش یافته است.

 به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم،  رویترز اعلام کرد هواوی چین که تحت تحریم‌های فلج کننده آمریکا قرار دارد شاهد 25 درصد کاهش صادرات در سال جاری خواهد بود و احتمالاً گوشی‌های هوشمند آن از بازارهای جهانی حذف می شوند.

 ارسال محموله های گوشی هوشمند در هواوی، دومین سازنده بزرگ گوشی های هوشمند جهان از نظر تعداد ،در صورت ادامه تحریم ها در 2019 بین 4 تا 24 درصد افت میکند.

 متخصصین انتظار دارند صادرات هواوی طی 6 ماه آینده کاهش یابد ولی به خاطر عدم اطمینانی که نسبت به این تحریم‌ها وجود دارد، عددی برای این کاهش تخمین  نزده اند.

 وزارت بازرگانی آمریکا هفته گذشته هواوی را از خرید کالاهای آمریکایی منع کرد و درگیری تجاری خود را با چین افزایش داد.

این ممنوعیت شامل کالاها و خدمات دارای تکنولوژی آمریکایی یا مواد اولیه آمریکایی تا 25 درصد یا بیشتر می شوند ، بنابراین ممکن است شرکت‌های غیرآمریکایی را هم تحت تاثیر قرار دهند.

  شرکت های تکنولوژی مثل گوگل و سافتبنک که تحت مالکیت طراح ریزتراشه‌های ARM هستند، اعلام کردند معامله با هواوی را متوقف می‌کنند.

لیندا سو، مدیر استراتژی های گوشی هوشمند در موسسه استراتژی آنالیتیکس، گفت:« اگر هواوی دسترسی خود را به گوگل از دست بدهد، از بازار گوشی‌های هوشمند اروپای غربی در سال آینده حذف می شود».

 او پیش بینی می کند ارسال محموله های هواوی 23 درصد در سال آینده کاهش یابد ولی عقیده دارد این شرکت می‌تواند با توجه به بازار بزرگ چین سرپا بماند.

 فوبون ریسرچ  که قبلا پیش بینی کرده بود هوآوی 258 میلیون گوشی هوشمند در 2019 صادر می‌کند ،حالا انتظار دارد این شرکت تنها 200 میلیون در بدترین حالت صادرات داشته باشد

 هواوی حدود 30 درصد بازار اروپا را در دست دارد و 208 میلیون گوشی در سال گذشته صادر کرده است که نیمی از آن به بازارهای خارج از چین بوده است .اروپا مهمترین بازار چین است.

 هواوی اعلام کرد در حال توسعه تکنولوژی های مورد نیاز خود است تا بتواند سالها خودکفا باشد. ولی متخصصان  این ادعا را باور نمی کنند. آنها می گویند اجزای کلیدی و مالکیت فکری لازم برای گوشی های هواوی خارج از آمریکا قابل دسترس نیستند.

 طی 4 روز گذشته گوشی های هواوی محبوبیت خود را از دست داده اند و تقاضای آنها در انگلیس نصف شده و در سطح جهانی 26 درصد کاهش یافته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند