کدخبر: ۲۸۶۰۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دستگیری باند حرفه‌ای کپی کارت‌های بانکی شهروندان

دستگیری باند حرفه‌ای کپی کارت‌های بانکی شهروندان

اقتصادنیوز :جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از دستگیری باند حرفه‌ای کپی کارت‌های بانکی شهروندان با بیش از ۷۰ مالباخته در زنجان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از  پایگاه خبری پلیس، جعفر کردلو اظهار کرد: در پی وصول چند فقره شکایت مشابه به پلیس فتای زنجان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب افراد، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی شکایات و اظهارات شکات مشخص شد افرادی تحت پوشش میوه فروش و دوره گردی (با استفاده از یک دستگاه وانت پیکان)، از کارت‌های بانکی شهروندان در یک فرصت مناسب کپی و نهایتا برداشت غیرمجاز از حساب آنان کرده‌اند.

کردلو افزود:کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی دو متهم شده و  یکی از متهمان را با هماهنگی مقام قضائی در یکی از استان‌های شمالی کشور دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پس از دستگیری در بازرسی از مخفیگاه متهم  ماموران موفق به کشف ادوات مجرمانه اعم از دستگاه کپی رایت (اسکیمر)، کارت‌های کپی شده شکات و مالباختگان، سیستم رایانه، دستگاه‌های متعدد کارت خوان سیار (PoZZ) و ده‌ها کارت خام شدند، افزود: پس از دستگیری متهم همدست وی نیز شناسایی و دستگیر شد.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 70 مالباخته و شاکی در این زمینه شناسایی و در بررسی تراکنش‌های مالی متهمان مشخص شد بیش از یک میلیارد ریال برداشت غیر مجاز صورت گرفته و تعداد شکات و ارزش مالی پرونده کماکان در حال افزایش است.

کردلو به شهروندان هشدار داد: حتماً در هنگام خرید و پرداخت وجه از طریق دستگاه‌های خودپرداز مراقب باشند که روی دستگاه، قطعه اضافی یا چسب خوردگی وجود نداشته باشد و حتماً خودشان کارت کشید ه و رمز کارت خود را شخصا وارد کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند