وضعیت مشمولان معتاد چگونه است؟

کدخبر: 286268
معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از معرفی مشمولان معتاد به مراکز درمانی خبرداد و گفت: این مشمولان از سوی مراکز وظیفه عمومی برای ترک اعتیاد به مدت حداکثر 6 ماه به مراکز درمانی مربوطه فرستاده می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پلیس، سرهنگ رحمان علیدوست روز سه شنبه با بیان این خبر افزود: طبق ماده 39 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی در نیروهای مسلح به کارگیری می شوند که از نظر جسمی و روانی سالم هستند بنابراین کلیه مشمولان متقاضی اعزام به خدمت توسط پزشکان معاین اولیه که مورد تایید سازمان وظیفه عمومی هستند معاینه و در صورت تایید صحت و سلامت آنان سایر مراحل اعزام انجام می شود.

وی ادامه داد: مشمولانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند و به هنگام معاینه اولیه شناسایی می شوند از سوی مراکز وظیفه عمومی برای ترک اعتیاد به مدت حداکثر 6 ماه به مراکز درمانی مربوطه معرفی می شوند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: مشمولان معتاد پس از اتمام مهلت مقرر و انجام اقدامات درمانی؛در صورت ترک اعتیاد و ارائه گواهی از مراکز مذکور به خدمت سربازی اعزام می شوند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما