کدخبر: ۲۸۶۳۱۵ لینک کوتاه

فعال اصلاح‌طلب: تنها تغییر امیدوارکننده، آمدن دولت جدید است/ نشانه‌ای از بهبود در دولت دیده نمی‌شود

اقتصادنیوز: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مردم می گویند اگر این دولت بخواهد روند دولت دهم را در پیش گیرد و کاری انجام ندهد و روزها را به وقت کشی بگذاراند، هرچه زودتر برود بهتر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، حسن روحانی بعد از گذشت 6 سال ریاست جمهوری، حرف های جدیدی می زند که نه تنها تعجب مردم و تحلیلگران سیاسی بلکه حیرت دوستان سیاسی اش را نیز برانگیخته است. او در مراسم افطاری با سیاسیون به ناکافی بودن اختیاراتش اشاره کرد و در دیدار با رسانه ای ها از اولویت نداشتن رسیدگی به سختی زندگی مردم در این اوضاع و احوال سخن گفت.

2 سال تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 زمان باقی است، برخی این دو سال را با دو سال آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد مشابه سازی می کنند و معتقدند مردم برای پایان یافتن دولت دوازدهم لحظه شماری می کنند.

علی صوفی درباره ارزیابی خود از 2 سال پایانی دولت حسن روحانی به نامه نیوز گفت: همه مولفه های بدتر یا بهترشدن اوضاع کشور به دولت مربوط نمی شود ولی اینکه دولت وضع بهتری پیدا کند، خیر چنین نشانه هایی دیده نمی شود. انتظار این است که حداقل دولت با متغیرهای قابل کنترل در اختیار خود حرکتی انجام دهد و تحولی امیدوارکننده را به نمایش بگذارد تا اعتماد مردم را جلب کند.

وی افزود: روند کنونی دولت از بروز تحولی در آینده حکایت نمی کند، به همین خاطر برخی سیاسی پیشنهاد استعفای رئیس جمهور را به زبان آوردند چون اگر نشانه های تغییر رویکرد در دولت مشاهده می شد، از رئیس جمهور می خواستند که محکم بماند و در مسیر رفع ضعف ها و کاستی ها راهش را ادامه دهد.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به اوضاع بین المللی یادآور شد: نتیجه بالاگرفتن تنش بین آمریکا و ایران، اعمال تحریم های بسیار شکننده است و مردم هم اکنون در فشار و سختی روزگار می گذرانند. اگر دولت با تدبیر این فشارها رفع کند، خیلی از تهدیدهای کنونی تبدیل به فرصت می شوند. آن وقت می توان انتظار بهبود اوضاع را هم داشت.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات تأکید کرد: مردم می گویند اگر این دولت بخواهد روند دولت دهم را در پیش گیرد و کاری انجام ندهد و روزها را به وقت کشی بگذاراند، هرچه زودتر برود بهتر است. من فکر می کنم تنها تغییری که می تواند مقداری در مردم امید ایجاد کند روی کار آمدن دولت جدید است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند