کاهش ارزش جداشده‌های پرسپولیس

کدخبر: 286717
​اقتصاد نیوز:ارزش شماره یک قرمزها از 2 میلیون یورو به 3.50 میلیون یورو رسیده و شاید در ارزش‌گذاری جدید به مرز 4 میلیون یور نزدیک شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، بدشانس‌ترین بازیکنان را باید بازیکنانی  دانست که در این یکی، دو سال اخیر از پرسپولیس جدا شده‌اند. آنهایی که می‌توانستند با ادامه حضور در این تیم دو یا سه جام قهرمانی را به کارنامه افتخارات خود اضافه کنند. آنها اما این فرصت را به امید پیشرفت در تیم‌های خارجی و پیدا کردن شرایط بهتر و جایگاه بالاتر از دست دادند. هدفی که بررسی وضعیت‌شان نشان می‌دهد تقریبا هیچ‌کدام به آن نرسیدند و یک معامله دوسر باخت را تجربه کردند. حالا و در جشن قهرمانی پرسپولیس شاید آنها مغموم‌ترین‌ها باشند با مقایسه چیزهایی که از دست دادند و چیزهایی که به دست نیاوردند. علاوه بر جام و افتخارات قابل لمس نگاهی به سایت ترانسفرمارکت نشان می دهد که این بازیکنان از نظر ارزش مالی هم ضرر کرده‌اند. بازیکنانی که برای اکثرشان جدایی از پرسپولیس و حضور در تیمی دیگر برایشان به معنای سقوط در جدول ارزش‌گذاری تمام شده است.

نکته جالب این است که این اتفاق در مورد بازیکنانی مانند طارمی و رضاییان هم با وجود حضور در تیم ملی و فیکس بودن در ترکیب تیم‌هایشان هم رخ داده است. مثلا در مورد مهدی طارمی زمانی که پرسپولیس را ترک کرد ارزش او معادل 2 میلیون یورو عنوان شده بود اما بعد از حضور در الغرافه به 1.7 میلیون در فصل گذشته رسید. اتفاق مشابهی که برای رامین رضاییان هم افتاده است. او با ارزش 1.2 میلیون یورو پرسپولیس را ترک کرد و حالا به 750هزار یورو رسیده است.

فرشاد احمدزاده که خیلی زودتر از آنچه تصورش می‌رفت از رفتنش پشیمان شد هم زیان زیادی را متحمل شد. او از ارزش 800 هزار یورو به 500 هزار یورو رسید. وحید امیری ستاره تیم ملی در جام جهانی از 1.20 میلیون یورو به 900 هزار و محسن مسلمان هم از 900 هزار یورو به 700 هزار یورو رسیده‌اند.

مسیر برعکس را در میان این بازیکنان علیرضا بیرانوند تجربه کرد. بازیکنی که در پرسپولیس ماند و برخلاف همبازیانش مسیری صعودی را طی کرد. بیرانوند در پرسپولیس سیری صعودی را طی کرده است و این فصل که در این تیم ماند توانست رکورد صعود را بشکند. ارزش شماره یک قرمزها از 2 میلیون یورو به 3.50 میلیون یورو رسیده و شاید در ارزش‌گذاری جدید به مرز 4 میلیون یور نزدیک شود و بتواند خود را در میان 4 بازیکن با ارزش فوتبال ایران بعد از آزمون و جهانبخش و قدوس در کنار کریم انصاری‌فرد و میلاد محمدی جای دهد. او راهی برخلاف جداشده‌ها رفت و به سرانجامی هم برخلاف آنها رسید. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما