کدخبر: ۲۸۶۹۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
صبر کنید، میوه‌های نوبرانه ارزان می‌شود/ پیاز باز هم سمت گرانی می‌رود؟

صبر کنید، میوه‌های نوبرانه ارزان می‌شود/ پیاز باز هم سمت گرانی می‌رود؟

اقتصادنیوز: قیمت میوه های نوبرانه همچون زردآلو، گیلاس و هلو پیش رس از ۱۵ خرداد به بعد در بازار به ثبات می رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: ورود زردآلو، هلو پیش رس و گیلاس به بازار نوبرانه است و قیمت مشخصی ندارد. پیش بینی می‌شود که نرخ میوه‌های نوبرانه از ۱۵ خرداد به بعد در بازار تثبیت می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت صبح زردآلو ۱۰ هزار و عصر ۵ هزار تومان است، از این رو نمی‌توان قیمت مشخصی برای این میوه در بازار اعلام کرد.

صابری درباره تاثیر آزاد شدن صادرات پیاز و سیب زمینی در بازار بیان کرد: قیمت پیاز در بازار به حدی افت کرد که حتی جوابگوی هزینه تولید نبود، از این رو صادرات پیاز در کاهش زیان کشاورزان تاثیر بسزایی دارد.

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه تا حدودی با کمبود سیب زمینی در بازار مواجه هستیم، اظهار کرد: وقوع سیل در ابتدای سال دلیل اصلی این کمبود است چرا که در این فصل عمده سیب زمینی مورد نیاز بازار را منطقه گرگان تامین می‌کند که بر اثر سیل اخیر دچار خسارت شده است.

وی قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی در میدان مرکزی میوه و تره بار را ۳ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: کمبودی که در این زمینه وجود دارد، به زودی مرتفع می‌شود و قیمت به تعادل می‌رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: اکثر صادرات پیاز و سیب زمینی به عراق انجام می‌شود که هم اکنون با برداشت تولید خود عراقی‌ها چندان از محصولات ما استقبال نمی‌شود.

صابری قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به فراوانی میوه، پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار اتفاق نیفتد.

وی در پایان درباره تاثیر سرمازدگی اخیر بر تولید محصولات باغی تصریح کرد: سرمازدگی سال گذشته به قدری بالا بود که حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان خسارت به محصولات باغی وارد کرد، اما امسال سرمازدگی به حدی نبوده که بر تولید محصولات باغی اثر بگذارد.

64231

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند