پایان سلطه رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا

کدخبر: 287099
​اقتصاد نیوز:فوق ستاره بارسا همانطور که از پیش از فینال لیگ قهرمانان نیز مشخص بود، آقای گل این رقابت ها شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، فینال لیگ قهرمانان شب گذشته در مادرید بین لیورپول و تاتنهام برگزار شد و در نهایت قرمزها با پیروزی 2-0 که با گل های محمد صلاح و دیووک اوریگی حاصل شد، توانستند جام را بالای سر ببرند.

در پایان لیگ قهرمانان، لیونل مسی رسما با ثبت 12 گل، توانست آقای گل رقابت ها شود. گل هایی که البته برای رسیدن بارسا به فینال، کفایت نکردند.

پس از او روبرت لواندوفسکی از بایرن مونیخ با هشت گل زده دوم شد و هری کین، سرخیو آگوئرو به همراه رونالدو با شش گل زده، در جایگاه سوم قرار گرفتند. محمد صلاح، سادیو مانه و فیرمینو از لیورپول نیز 4 گل به ثمر رساندند.

این ششمین بار است که مسی توانسته است آقای گل لیگ قهرمانان شود. او سال های 2009، 2010، 2011، 2012، 2015(مشترک با رونالدو و نیمار) و 2019 توانسته این عنوان را به دست بیاورد. مسی همچنین به سلطه سه ساله ی رونالدو در آقای گلی لیگ قهرمانان نیز پایان داد.

فوق ستاره پرتغالی در سه دوره گذشته آقای گل شده بود. رونالدو در مجموع 7 بار آقای گل لیگ قهرمانان شده و با ثبت 17 گل برای رئال در فصل 14-2013، بهترین رکورد گلزنی در یک دوره از لیگ قهرمانان را نیز در اختیار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما