کدخبر: ۲۸۷۳۲۲ لینک کوتاه

پیش‌بینی باران و وزش باد شدید ۵ روزه در ۱۵ استان

اقتصاد نیوز:سازمان هواشناسی از بارش باران، صاعقه و وزش باد شدید موقتی طی امروز، فردا، پنشجنبه، جمعه و شنبه آینده در ۱۵ استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز سه شنبه در بخش‌هایی از استان ها آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و همچنین ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی و بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا چهارشنبه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باید شدید روی خواهد داد.

پنجشنبه و جمعه 16 و 17 خرداد در بخش‌هایی از شمالغرب کشور در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان، در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و همچنین دامن‌ه‌های زاگرس در استان‌های مرکزی، همدان، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، بارش پراکنده گاهی به صورت رگبار، صاعقه و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. روز شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در ارتفاعات البرز شرقی در استان سمنان نیز سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت.

از امروز تا پایان هفته در برخی متاطق شرق و جنوب شرق به ویژه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی شده، ضمن این‌که در اکثر مناطق کشور روند افزایش دما روی خواهد داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند