کدخبر: ۲۸۷۳۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توقیف 587 خودرو به دلیل آلودگی صوتی

توقیف ۵۸۷ خودرو به دلیل آلودگی صوتی

فرمانده نیروی انتظامی گیلان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، ۵۸۷ خودرو در حوزه آلودگی صوتی و حرکات غیر متعارف در استان توقیف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا سردار محمدرضا اسحاقی عصر سه شنبه در اجتماع آمران به معروف و ناهیان از منکر استان و گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و میثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلی رشت، از برخورد با ۲۸ هزار و ۲۳۸ نفر بانوان بد حجاب از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد و اظهار داشت: تعداد دو هزار و ۳۲۱ نفر از افراد مذکور به امنیت اخلاقی هدایت شدند و از آنها تعهد گرفت شد ضمن اینکه برای ۶۴ نفر تشکیل پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی با اشاره به توقیف ۵۸۷ خودرو در حوزه آلودگی صوتی و حرکات غیر متعارف از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان، بیان کرد: نرم افزار ۱ و ۲ ناظر به منظور رصد خودروها و مکان های عمومی در راستای کشف حجاب تهیه شده و در آینده ناظر ۳ برای اشخاص در خیابان ها تهیه می شود.

تشکیل دو هزار گروه مقاومت تذکر لسانی در گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در اجتماع مذکور، بقای انقلاب اسلامی را به امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار کرد: سازمان بسیج تعداد دو هزار گروه مقاومت در راستای تذکر لسانی و عملی در استان تشکیل داده است.

سردار محمد عبدالله پور به حدود ۲۲ هزار نفر گشت در محله های گیلان توسط نیروهای بسیجی در طول هفته اشاره و بیان کرد: برخورد عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه باید در مورد حجاب انجام شود.

دادستان شهرستان رشت نیز به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر توسط مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: گروه هایی عاملانه تلاش می کنند تا چهره رشت و گیلان را نازیبا نشان دهند.

حجت الاسلام مصطفوی نیا با بیان اینکه نمی خواهیم چهره اسلام را خشن نشان دهیم، تصریح کرد: اما باید نسبت به بوم گردی حساس باشیم بنابراین در جامعه اسلامی نیاز مبرم به امر به معروف و نهی از منکر داریم و این فریضه در گام نخست باید از اداره ها آغاز شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند