کدخبر: ۲۸۷۴۷۵ لینک کوتاه

صدها نفر از اهالی پورتسموث انگلیس علیه ترامپ تظاهرات کردند

اقتصادنیوز: هم‌زمان با برگزاری آیین بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد عملیات نرماندی جنگ جهانی دوم که با حضور رهبران برخی کشورهای اروپایی و رئیس‌جمهوری آمریکا در شهر "پورتسموث" انگلیس برگزار شد، مخالفان "دونالد ترامپ" در مقابل محل برگزاری این مراسم تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، صدها تن از شرکت کنندگانی که در این حرکت اعتراضی حضور داشتند شعارهایی را علیه ترامپ و سیاست‌هایش سر داده و خواستار خروج سریع او از خاک انگلیس شدند. آن‌ها همچنین شعارنوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود، "از ترامپ در انگلیس استقبال نمی‌کنیم".

هم‌زمان حدود ۳۰ نفر از هواداران ترامپ که عموماً از گروه‌های راست افراطی بودند، پرچم انگلیس و آمریکا را دور خود پیچیده و به طرفداری از رئیس جمهوری آمریکا شعار دادند.

پلیس برای جلوگیری از درگیری میان دو گروه، حائل انسانی ایجاد کرد. درعین‌حال کلیپ‌های منتشرشده نشان می‌دهد که طرفداران ترامپ از ترس رویارویی با مخالفان او تظاهرات را ترک کرده و می‌گویند: "دوباره برمی‌گردیم".

در تظاهرات اعتراضی مخالفان ترامپ، بادکنک غول‌پیکر و تمسخرآمیز او که به شکل نوزادی خشمگین طراحی‌شده به پرواز درآمد.

این بادکنک سال گذشته در جریان اولین سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس به پرواز درآمد و دیروز هم در تظاهرات گسترده‌ای که در لندن علیه ترامپ برگزار شد، دوباره به آسمان فرستاده شد.

ترامپ دوشنبه گذشته به‌رغم مخالفت گسترده مردم انگلیس و در میان تدابیر شدید امنیتی وارد این کشور شد.

وی در این مدت با اعضا خانواده سلطنتی، دولت و رؤسای شرکت‌های بازرگانی دیدار کرد و امروز در آخرین روز سفرش در هفتادوپنجمین سالگرد یکی از عملیات مهم جنگ جهانی دوم موسوم به "روز دی" با حضور ملکه انگلیس و رهبران برخی کشورهای اروپایی شرکت کرد.

گزارش‌ها حاکی است که در سه روز گذشته ۶ هزار مأمور پلیس درگیر تأمین امنیت رئیس جمهوری آمریکا بوده‌اند.

وی دیروز در نشست خبری مشترک با "ترزا می" بدون اشاره به ده‌ها هزار معترضی که در خیابان‌های اطراف دفتر نخست وزیری علیه او شعار می‌دادند، گفت: از مردم انگلیس در این سفر عشق و پیام دوستی دریافت کرده است. اظهاراتی که رسانه‌های انگلیسی امروز از آن به عنوان "اخبار جعلی ترامپ" یاد کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند