کدخبر: ۲۸۷۵۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شکست سنگین راست‌ها از چپ‌ها/ نخست‌وزیر دانمارک استعفا می‌دهد

اقتصادنیوز؛ با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در دانمارک «لارس لوکه راسموسن» نخست وزیر لیبرال این کشور ضمن پذیرفتن شکست در این انتخابات که با پیروزی سوسیال دموکرات‌ها همراه بود از استعفای دولت در امروز خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ با مشخص شدن نتایج نهایی انتخابات قانونگذاری در دانمارک و شکست سنگین مهاجرستیزان، «لارس لوکه راسموسن» نخست‌وزیر لیبرال دانمارک امروز استعفای دولت را رسماً تقدیم ملکه می کند.

راسمسون، نخست وزیر دانمارک علیرغم اعتراف به شکست در این مبارزه انتخاباتی گفت: نتایج خوبی در این انتخابات به دست آوریم؛ اما کافی نبود و منجر به یک جایگزینی شد. وی همچنین تاکید کرد که امروز پنجشنبه استعفای دولت را رسماً تقدیم ملکه می کند.

«مت فردریکسن» رهبر حزب سیوسیال دموکرات با پیروزی بر «لارس لوک راسموسن» نخست‌وزیر راست‌گرای دانمارک، توانست نام خود را به‌عنوان جوان‌ترین نخست‌وزیر تاریخ دانمارک ثبت کند.

مت فردریکسن

فردریکسن پس از اعلام نتایج انتخابات گفت: «این انتخاباتی بر سر رفاه بود و نظر رأی‌دهندگان کاملاً شفاف بود. از حالا، ما رفاه را به اولویت اول دانمارک تبدیل می‌کنیم». یکی از وعده‌های او سخت‌گیری درخصوص ورود مهاجران به این کشور است.

بر اساس اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی دانمارک لیبرال‌ها ۲۳.۴ درصد آراء را به خود اختصاص داده‌اند.

حزب لیبرال با این حال پایین‌تر از سوسیال دموکرات‌ها قرار گرفته است که ۲۵.۹ درصد آراء را در این انتخابات کسب کرده‌اند.

این حزب با منتفع شدن از خواست عمومی مردم دانمارک برای ایجاد تغییرات سیاسی و نیز بهره‌مندی از موج طرفداران محیط زیست در اروپا پیروز انتخابات معرفی شده و دستکم ۹۰ کرسی از ۱۷۹ کرسی پارلمان دانمارک را به خود اختصاص خواهد داد.

نتایج انتخابات دانمارک از پیروزی سوسیال‌دموکرات‌ها و شکست سنگین مهاجرستیزان در این کشور حکایت دارد. امسال در فنلاند و سوئد نیز سوسیال دموکرات‌ها پیروز انتخابات بودند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند