روسیه: در بازار نفت با عربستان هماهنگ هستیم

کدخبر: 287722
اقتصادنیوز؛ الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه با اشاره به اوضاع بازار نفت گفت: مسکو و ریاض به منظور ثبیت بازار نفت با هماهنگی عمل می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ نوواک روز جمعه در نشست اقتصادی سن پرزبورگ افزود: تولید کنندگان بزرگ نفت توافق کردند که درباره اقدامات و فعالیت های خود در بازار نفت هماهنگ عمل کنند.

وی اضافه کرد: روز گذشته با وزیر انرژی عربستان دیدار و مواضع خود را هماهنگ کردیم، نشست خوبی بود و ما ضرورت عادلانه بودن قیمت در بازار نفت را به خوبی درک می کنیم.

نوواک اظهار داشت: توافق کردیم که اقدامات هماهنگی را درپیش گیریم و به دیگر تولیدکنندگان اوپک و خارج از آن پیشنهادهای واحددهیم.

وزیر انرژی عربستان نیز گفت: اوضاع بازار نفت در مقایسه با سال ۲۰۱۴ بهتر است و بهای نفت خام در دو هفته اخیر بهبود یافته است.

وزیر انرژی روسیه: به منظور ثبات بازار نفت با عربستان هماهنگ هستیم

خالد الفالح اضافه کرد: عربستان قصد ندارد برای جبران کاهش بهای نفت وارد مسابقه افزایش تولید شود زیرا بازگشت به بهای سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ غیرقابل قبول است.

وی افزود: درباره پیمان و دستورکار اوپک پلاس و همکاری بلند مدت اجماع کامل وجود دارد و عربستان مواضع خود در بازار نفت را با روسیه هماهنگ می‌کند.

فالح با اعلام رضایت از میزان تقاضا در بازار گفت: در دوره اخیر تقاضا خوب بوده است و امیدواریم میزان تقاضا در همین سطح باقی بماند.

وی بیان کرد: عربستان در ماه اینده نیز به کاهش تولید خود ادامه می‌دهد.

تیتر یک
  • وقت خرید طلا چه زمانی است؟

    در این هفته ، ۱۵ تحلیلگر در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در یک نتیجه بی سابقه ، سه تساوی حاصل شد و هر سناریو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما