کدخبر: ۲۸۷۸۵۹ لینک کوتاه

آمریکا نگران سفر وزیر خارجه آلمان به ایران با هدف حفظ برجام

اقتصادنیوز: یک روزنامه آلمانی در آستانه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران با هدف دیدار و گفتگو درباره توافق هسته ای ایران نوشت: آمریکا نگران سفر وزیر خارجه آلمان به ایران با هدف حفظ توافق هسته ای است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روزنامه مرکور در یادداشتی با اشاره به سفر «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان به ایران نوشت: ماس پس از دو سال و نیم نخستین وزیر خارجه آلمان است که به ایران سفر می‌کند. گرچه در برنامه‌های اعلام شده از سوی وزارت خارجه آلمان به این نکته اشاره نشده که تنها موضوع قابل بحث میان وزیر آلمانی و مقامات ایران توافق هسته‌ای باشد، اما شواهد و اخبار حکایت از این دارد که مهمترین گفتگوی دو طرف حفظ توافق هسته‌ای ایران باشد.

در ادامه این یادداشت آمده است: وزیر خارجه آلمان در حالی راهی سفر به ایران می‌شود که از مدت‌ها پیش گمانه زنی‌هایی برای این سفر به راه افتاده بود. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که علاوه بر اصرار به حفظ توافق هسته‌ای ایران، آن را عامل مهمی برای امنیت و ثبات نه تنها در خاورمیانه بلکه برای اروپا می‌داند.

مرکور با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران نوشت: واشنگتن به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای خارج شده و از آن زمان سعی دارد تا کشورهای امضا کننده این توافق هم همین مسیر را طی کنند، در حالی که اروپا با جدیت خواهان تداوم این توافق است. اکنون که قرار است وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کند، آمریکا بیش از هر زمان دیگری نگران این توافق است. سفر وزیر خارجه آلمان به تهران و گفتگوهای احتمالی درباره روابط ایران- اروپا و بقای توافق هسته‌ای این روزها به شدت واشنگتن را نگران کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند