کدخبر: ۲۸۷۹۳۷ لینک کوتاه

بادوام ترین گوشی های هوشمند

​اقتصاد نیوز:بادوام ترین گوشی های هوشمند ساخت دست شرکت هواوی و اپل هستند. طبق تحقیقات جدید، گوشی های ساخت دست این دو برند، از کمترین نرخ خرابی بهره می‌برند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز،گوشی های اپل، با در نظر گرفتن سخت افزارهای به کار رفته در آن‌ها در مقایسه با محصولات همرده‌شان، قیمت بالاتری دارند، به همین دلیل تعجبی نیست که از کیفیت ساخت بهتری برخوردار هستند. بر اساس ارزیابی‌ها، گوشی های آی او اسی در مقایسه با رقبای اندرویدی کمتر به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. اما قرارگیری هواوی در فهرست سازندگان بادوام ترین گوشی های هوشمند کمی تعجبی است. این شرکت از ابتدای شروع فعالیت در دنیای موبایل، به خاطر عرضه محصولاتی دارای قیمت‌های پایین‌تر در مقایسه با گوشی های دیگر شرکت‌ها محبوب شد، اما اکنون می‌بینیم از نظر کیفیت ساخت بالادست همه رقبا قرار گرفته است.

شرکت تحقیقاتی Harris Interactive به وسیله انجام تحقیقاتی گسترده روی بیش از صد هزار محصول عرضه شده به دست مشتریان توسط یک زنجیره تامین لوازم الکترونیکی بزرگ اروپایی، Darty، فهرستی از برندهایی که محصولاتشان تا دو سال بعد از عرضه، کمترین نیاز به گارانتی را دارند، ایجاد کرد.

بر اساس این لیست، گوشی های هواوی و برند زیر شاخه آن یعنی آنر، در کنار گوشی های شرکت اپل، دارای کمترین نرخ خرابی بوده و احتمال خراب شدنشان طی دو سال اول خرید محصول در مقایسه با گوشی های هوشمند دیگر شرکت‌ها پایین‌تر است. در واقع این سه برند، بادوام ترین گوشی های هوشمند را تولید می‌کنند.

اطلاعات جالب‌تری نیز از این تحقیق به دست آمده است. به عنوان نمونه، اکنون کاربران به طور متوسط 3 سال یک گوشی هوشمند را بعد از خرید آن نگه می‌دارند. این همان اتفاقی است که شرکت‌های گوشی‌ساز از آن واهمه داشتند و به همین دلیل طی دو سال اخیر، به شدت برای ارائه ویژگی‌های منحصربه‌فرد و ایجاد تغییراتی اساسی در محصولاتشان دست و پنجه می‌زنند. به عبارتی ویژگی‌های مدل جدید به اندازه‌ای نیست که کاربران را به کنار گذاشتن گوشی هوشمند کنونی‌شان و خرید یک مدل جدید ترغیب کند.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند