نخست‌وزیر ژاپن در آستانه ورود به ایران با چه کسی دیدار کرد؟

کدخبر: 288339
اقتصادنیوز: «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در آستانه سفر به تهران، امروز دوشنبه در توکیو با "یولی مائورر" رییس جمهوری سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرناخبرگزاری کیودو گزارش کرد آبه که قصد دارد از روز چهارشنبه با هدف کاهش تنش‌ها میان ایران و آمریکا به تهران سفر کند، در این دیدار اظهار امیدواری کرد بتواند با سوئیس در زمینه چالش‌ها و مسایل بین المللی همکاری کند.

نخست وزیر ژاپن در این دیدار گفت که ژاپن و سوئیس ارزش‌های مشترکی مانند دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون دارندو به عنوان شرکای مهم در زمینه چالش‌های مختلف جهانی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

"مائورر" که وزیر مالی سوئیس هم هست به عنوان عضو ناظر در نشست وزرای اقتصاد سران گروه جی ۲۰ در ژاپن شرکت کرده بود.

وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد آبه و مائورر در این دیدار بر رعایت قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی تاکید کردند.

رییس جمهوری سوئیس همچنین در این دیدار بر حمایت از ژاپن برای حل مساله ربوده شدگان ژاپنی توسط کره شمالی تاکید کرد.

مائورر در این دیدار به آبه گفت که در بسیاری از زمینه‌ها از جمله نیاز به زیرساخت‌های با کیفیت بالا، در یک شرایط قرار دارند.

نخست وزیر ژاپن همچنین به طور جداگانه امروز با وزیر دولت عربستان که عضو شورای اقتصادی این کشور هم هست دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف بر همکاری مناسب برای برگزاری موفق نشست سران جی ۲۰ در اوزاکا که روز‌های ۸ و ۹ تیر امسال برگزار می‌شود تاکید کردند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ دامنه نوسان دلار در بازار متشکل ارزی کاهش یافت، این امر می‌تواند تحت تاثیر فضای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما