کدخبر: ۲۸۸۹۲۴ لینک کوتاه

زنگ خطر ویلموتس برای چند ستاره تیم ملی

​اقتصاد نیوز:در اولین اردوی تیم ملی خیلی از مهارت‌ها و ضعف‌های بازیکن‌ها برای ویلموتش مشخص شد و احتمالا با ادامه این روند، چند بازیکن در لیست او جابجا خواهند شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، اردوی اول تیم ملی تحت هدایت ویلموتس با برگزاری دو مسابقه دوستانه به پایان رسید. دو دیداری که ایران در ابتدا سوریه را با 5 گل شکست داد و سپس در زمین کره‌جنوبی، یک مساوی از حریف گرفت. ستاره تیم ملی در این دو مسابقه مهدی طارمی بود که سه گل زد، بیشتر از همه شوت زد و دریبل کرد. چند بازیکن دیگر هم بودند که در همین اولین اردو احتمالا نظر ویلموتس را جلب کردند. هر چند که ستاره‌هایی مانند ترابی و امیری هم پایین‌تر از سطح انتظار ظاهر شدند.

تمام آمارهای زیر بر اساس داد‌ه‌های متریکا است

شاگرد اول‌های ویلموتس

مهدی طارمی در اولین روز هدایت ویلموتس، برای نخستین بار در پیراهن تیم ملی هت‌تریک کرد. طارمی در مجموع این دو مسابقه، بیشتر از همه شوت زد، بیشتر از همه شوت در چارچوب زد، بیشترین دریبل موفق را ثبت کرد و پاس‌‌کلیدی هم داد. آماری که او را بهترین شاگرد ویلموتس معرفی می‌کند. احسان حاج‌صفی هم بازگشت موفقی به پست هافبک دفاعی تیم ملی داشت. حاج‌صفی در همان مسابقه نخست، 2 پاس‌گل از نقطه کرنر داد و یک مرتبه هم در جریان بازی با پاسی که ارسال کرد، گره دفاع حریف را باز کرد. رامین رضاییان هم بعد از نمایش خیلی ضعیف مقابل ژاپن، در این دو مسابقه نسبتا بهتر بود. رضاییان بیشترین پاس‌کلیدی را ارسال کرد، دومین بازیکن از حیث توپ‌گیری از حریف بود، بیشتر از همه سانتر موفق ثبت کرد و با 7 عملکرد دفاعی، در این فاکتور هم دومین بازیکن تیم ملی شد. آماری که باعث شد به رقیبان رامین خیلی فرصت بازی نرسد؛ صادق محرمی که اصلا بازی نکرد و وریا غفوری هم در مجموع دو مسابقه 15 دقیقه بازی کرد. علیرضا جهانبخش دیگر بازیکنی است که توانست کلاس بالای فوتبالش را به ویلموتس نشان دهد. جهانبخش هم در آیتم‌های کلیدیِ شوت در چارچوب و پاس‌کلیدی جزو سه شاگرد برتر ویلموتس بود و در بین بازیکنان تهاجمی تیم ملی هم بالاترین دقت پاس را داشت. کنعانی‌زادگان هم با وجود اینکه در بازی اول ایران روی نیمکت نشست، ولی مصدومیت مجید حسینی او را به ترکیب یازده نفر تیم ملی برگرداند و در مسابقه با کره‌جنوبی در دقت پاس، توپ‌گیری از حریف و موفقیت در نبرد بهترین آمار را بین ملی‌پوش‌ها داشت.

ستاره‌هایی در انتظار اعتماد دوباره

چند ستاره تیم ملی نتوانستند در این دو مسابقه خودشان را به ویلموتس ثابت کنند. مهدی ترابی و وحید امیری در این دو مسابقه هیچ پاس‌کلیدی ارسال نکردند، مجموعا یک شوت در چارچوب زدند و امیری بیشتر از همه بازیکنان تیم ملی توپ لو داد. اشتباهات پورعلی‌گنجی در بازی با کره‌جنوبی هم ادامه پیدا کرد و او و میلاد محمدی روی یک بی‌دقتی و ناهماهنگی، یک گل را تقدیم حریف کردند. میلاد محمدی در این دو مسابقه، مجموعا فقط یک توپ از مهاجمان حریف گرفت و دو دریبل موفق ثبت کرد. کریم انصاری‌فرد، مجید حسینی و سعید عزت‌اللهی هم دیگر بازیکنانی بودند که انتظارات را برآورده نکردند.

ردیف دوم کلاس

چند ستاره دیگر تیم ملی هم به عملکرد خوب قبل از ویلموتس ادامه دادند. نمایش بیرانوند در پیراهن تیم ملی تفاوتی با گذشته نداشت و خیال ویلموتس را هم از حضور دروازه‌بانی مطمئن جمع کرد. امید ابراهیمی هم با وجود اینکه در هیچ کدام از دو مسابقه تاثیر مستقیمی روی گل نداشت، ولی هر دو نمایش‌اش راضی‌کننده بود. امید در بازی با سوریه به خوبی توپ‌ها را بین بازیکنان تهاجمی تیم ملی پخش کرد و در مسابقه با کره‌جنوبی هم جنگ‌های وسط زمین را برنده شد. دیگر هافبک تیم ملی احمد نوراللهی، در بازی با کره‌‌جنوبی برای نخستین بار در تیم ویلموتس بازی کرد و در روزی که نمایش متوسطی داشت با زدن یک ضربه به تیر دروازه، مهارتش در شوت زدن را به سرمربی جدید تیم ملی نشان داد. مسعود شجاعی با وجود دقایق کمی که بازی کرد، بیشترین پاس کلیدی را داد و به سرمربی تیم ملی نشان داد که هنوز برای خداحافظی با او زود است. اللهیار صیادمنش هم با وجود اینکه فقط ده دقیقه بازی کرد، ولی یک گل زد تا در اولین حضور ویلموتس، جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم ملی جابجا شود.

6 بازیکن بدون بازی

عملکرد بیرانوند باعث شد که به هیچ کدام از سه دروازه‌بان دیگر تیم ملی یعنی حسین حسینی، پیام نیازمند و امیر عابدزاده بازی نرسد. ضمن اینکه صادق محرمی هم اصلا بازی نکرد. دو بازیکن دیگری که با وجود حضور در اردو، ویلموتس هنوز شانس به آ‌ن‌ها نداده روزبه چشمی و پژمان منتظری هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند