احتمال آتش‌سوزی در خط لوله نفت، بیخ گوش رامشیر

کدخبر: 289638
اقتصادنیوز : سرپرست فرمانداری رامشیر با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در خطوط لوله نفت در نزدیکی روستای صالح آباد گفت: بیشتر از آسیب‌های ناشی از آتش زدن کاه و کلش مزارع، مشکل ما از ناحیه احتمال وقوع حادثه آتش‌سوزی در خط لوله انتقال نفت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایسنا ،سید مجید حسینی نژاد در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حریق که امروز (۲۷ خردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: بیشتر از آسیب‌های ناشی از آتش زدن کاه و کلش مزارع، مشکل ما از ناحیه احتمال وقوع حادثه آتش‌سوزی در خط لوله انتقال نفت است.

وی افزود: در هفته‌های گذشته در رسانه‌ها اخباری در خصوص وقوع آتش‌سوزی در نزدیکی روستای صالح آباد منتشر شد. این آتش‌سوزی به دلیل فرسودگی شدید خطوط لوله نفت و تا حدود زیادی بی مبالاتی مدیریت نفت و گاز آغاجاری رخ داده است زیرا خط لوله ۴۲ اینچ صادراتی و خط لوله ۳۶ اینچ دیگری در مسیر در کنار هم قرار گرفته بودند و علیرغم اینکه عملیات در این محدوده در حال انجام بود، اما واحد HSE و ایمنی در منطقه مستقر نبود.

سرپرست فرمانداری رامشیر گفت: در این حادثه پس از اینکه نشتی رخ داد، ۳۵ دقیقه فوران نفت و گاز در منطقه ایجاد شده بود و عملاً اقدامی انجام نشد تا اینکه یک جرقه باعث شد کل منطقه به آتش کشیده شود.

وی عنوان کرد: در این حادثه حتی خانوداه‌های ساکن در روستای صالح آباد از محل انتقال داده نشدند، بنابراین باید در این زمینه همکاری و همگرایی بیشتری شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه علی صفی خانی رئیس واحد HSE پدافند غیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خصوص آتش‌سوزی خط لوله در مجاورت روستای صالح‌آباد اظهار کرد: روستای صالح آباد به صورت غیرقانونی ایجاد شده و در آن سه خانه با بلوک در فاصله پنج متری خط سراسری احداث شده است.

وی افزود: این محدوده، مرز خطوط لوله‌های گاز است اما اهالی این حریم قانونی را حفظ نکرده و اقدام به ساخت غیرمجاز کرده‌اند و مشکلاتی برای ما ایجاد می‌کنند.

صفی خانی گفت: خوشبختانه در این حادثه فردی آسیب ندید و خسارت‌ها را شرکت جبران خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد امکانات آب و برق برای آنها خود مشکل بزرگی است، تصریح کرد: کارگروه ویژه ای برای جلوگیری و پیشگیری از حوادث خطوط گاز تشکیل داده‌ایم اما برای پروژه‌ها اعتبار تخصیص نیافته است.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید