کدخبر: ۲۸۹۶۵۹ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: درباره کشف شبکه سایبری سیا در ایران اطلاعی ندارم

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که بدون هیچ سندی علیه ایران سخن می گوید از پاسخ به سوالی درباره کشف شبکه سایبری سیا در ایران طفره رفت و گفت: در این باره اطلاعی ندارم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، «‌مورگان اورتاگس» روز دوشنبه در نشست خبری خود این مطلب را در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مطرح کرد که پرسید «جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده شبکه سایبری سیا را کشف کرده است».

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه از کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های جاسوسی سایبری سازمان سیا از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران خبر داد و گفت: با کشف این شبکه بخش مهمی از ظرفیت‌های عملیاتی سیا در کشورهای هدف آمریکا کاملاً نابود شد.

دریادار «علی شمخانی» اظهار داشت: حمله سایبری علیه کشورها روی دیگر حمله نظامی است که آمریکا به صورت غیرقانونی و برخلاف موازین حقوقی و حتی ادبیات و سیاست‌های امنیتی خود، به آن مبادرت می کند و باید پاسخگوی این اقدام خود در مجامع بین المللی باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره تصمیم ایران برای کاهش محدودیت های برجامی خود، گفت متاسفانه این تصمیم برای ما تعجب آور نبود، این الگوی رفتاری ۴۰ سال گذشته آنها است. آنها در طول اجرای برجام هم برنامه ساخت موشکی خود را دنبال کردند، تحریم ها را اعمال کردیم و هیچ رفتار معتدلی از سوی آنها ندیدیم.

اورتاگس ادامه داد: برعکس، آنچه که در هفته های گذشته دیدیم تهدید برای انسداد تنگه هرمز بود. این رفتار نه فقط مشکلی برای برجام بلکه مشکلی برای هنجارهای بین المللی در چگونگی رفتار کشورها و آزادی ناوبری و دریاها است.

وی بدون اشاره به اخاذی تحریمی آمریکا و اقدامات تروریسم اقتصادی کاخ سفید علیه مردم ایران، از جامعه بین المللی خواست به آنچه که او «اخاذی هسته ای ایران» نامید، اجازه ندهند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند