سفر رئیس ستاد نیروهای مسلح ژاپن به سرزمین‌های اشغالی برای نخستین بار

کدخبر: 290330
اقتصادنیوز: وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاپن برای نخستین بار از زمان ایجاد روابط دیپلماتیک دو جانبه از سال‌های دهه ۱۹۵۰ به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت جنگ این رژیم در توییتی اعلام کرد: برای نخستین بار از ایجاد روابط دیپلماتیک بین اسرائیل و ژاپن، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاپن به اسرائیل آمده است. ژنرال کوجی یامازاکی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاپن و آویو کوهاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل با یکدیگر دیدار کرده و به بررسی شراکت بیشتر بین ارتش‌های دو طرف پرداختند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاپن به بررس اوضاع منطقه، چالش‌ها و فرصت‌ها با مقام‌های ارشد وزارت جنگ اسرائیل پرداخت.

روابط اسرائیل و ژاپن در ۱۹۵۲ رسماً ایجاد شد. پس از چند دهه دوری، توکیو به دنبال ایجاد روابط نزدیکتر نظامی و فناوری با اسرائیل است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و بنیامین نتانیاهو، همتای اسرائیلی‌اش با یکدیگر چندین بار دیدار داشته‌اند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ژاپن روز جمعه از نوار مرزی غزه بازدید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ژنرال کوجی یامازاکی در چارچوب سفر خود به خاورمیانه وارد فلسطین اشغالی شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما