کدخبر: ۲۹۰۷۷۰ لینک کوتاه

ویزای شینگن چیست؟

اقتصادنیوز؛ ویزای شینگن یا شنگن پیمانی است که به موجب آن تعدادی از کشورهای اروپایی دارای مرزی واحد هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بنابر اعلام وب‌سایت ویزای شینگن، در ادامه اطلاعاتی درباره ویزای شینگن آمده است که می‌خوانیم.

شینگن چیست؟

شینگن یا شنگن، در واقع پیمانی است که در سال ۱۹۸۵ بین کشورهای انجمن تجارت آزاد اروپا و نیز کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسته شد و در واقعیت نشان‌دهنده منطقه‌ای به مساحت ۴،۳۰۰،۰۰۰ کیلومترمربع است که کشورهای دانمارک، فنلاند، آلمان، ایسلند، لتونی، اتریش، یونان، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، بلژیک، استونی، جمهوری چک، مالت، لهستان، اسلوونی، سوئیس، اسپانیا، پرتغال، سوئد، فرانسه، لیتوانی، اسلواکی، لیختن اشتاین، نروژ و مجارستان را در برمی‌گیرد.

ویزای شینگن

ویزای شینگن  Schengen Visa  جواز ورود به منطقه شینگن است و اقامت افراد را با مدت‌زمان و شرایط مشخص به هرکدام از کشورهای عضو شینگن ممکن می‌کند. هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن می‌توانند صادر کننده ویزای شینگن باشند. ویزای شینگن انواع متفاوتی دارد و نوع و مدت‌زمان آن بسته به هدف و ماهیت سفر درخواست‌کننده ویزا متفاوت است و به افراد اجاره می‌دهد که در زمان اعتبار آن به‌راحتی در هرکدام از کشورهای شینگن تردد کنند.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن بر اساس هدف و ماهیت سفر، مدت‌زمان و شرایط و نحوه ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن را تعیین خواهد کرد. ویزای شینگن در سه نوع ویزای اتحادیه شینگن  Uniform Schengen Visa  (USV) ، ویزای ملی  National Visa و ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای  Limited territorial validity visa (LTV)  صادر می‌شود.

ویزای اتحادیه شینگن

اگر هدف شما از سفر، گردشگری در کشورهای اروپایی باشد، ویزای شما از نوع ویزای اتحادیه شنگن خواهد بود و به شما اجازه می‌دهد که در هر ۶ ماه به مدت ۹۰ روزبه کشورهای شینگن سفر کنید و در آنها اقامت داشته باشید. این نوع ویزای شینگن به سه دسته  A, B, C  تقسیم می‌شود. نوع  A  آن ویزای ترانزیت فرودگاهی نامیده می‌شود و به شما اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داد اما به شما اجازه می‌دهد دریکی از فرودگاه‌های کشورهای عضو حوزه شینگن پرواز خود را به مقصد یکی از کشورهای خارج از این حوزه تغییر دهید.

نوع  B  که به آن ویزای ترانزیتی می‌گویند به شما اجازه خواهد داد که در مدت‌زمان ۵ روز از یکی از کشورهای منطقه شینگنعبور کنید؛ و نوع C که ویزای کوتاه‌مدت نامیده می‌شود اجازه اقامت در مدت‌زمان تعیین‌شده را به فرد می‌دهد.

اما ویزای کوتاه‌مدت یا همان نوع  C  بسته به هدف سفر در سه نوع صادر خواهد شد. ویزای سینگل یا ویزای یکبار ورود که فقط یک بار ورود به حوزه شینگن را برای شما معتبر خواهد کرد و حتی اگر مدت‌زمان اعتبار آن به پایان نرسیده باشد و از کشوری که به آن ورود کردید خارج شوید، منقضی خواهد شد. نوع دیگر، ویزای دوبار ورود شینگن است که دوبار ورود به کشوری از کشورهای حوزه شینگن را برای شما مجاز خواهد کرد اما شرایط و محدودیت‌های خاص خود را نیز دارد؛ و نوع سوم نیز ویزای مولتی شینگن یا ویزای چند بار ورود است که ورود و خروج به حوزه شینگن را بدون محدودیت برای شما مجاز خواهد کرد و مدت اعتبار آن ۹۰ روز در هر ۶ ماه است که می‌توان این مدت اعتبار را تنها محدودیت این نوع ویزای شینگن دانست.

ویزای ملی شینگن

این نوع ویزای شینگن که به نوع  D  نیز معروف است برای کسانی مناسب است که به دلایل تحصیلی و یا شغلی خواهان اقامت بلندمدت دریکی از کشورهای حوزه شینگن هستند و پس از پایان تحصیل و یا بیزینس خود به کشور مبدا بازمی‌گردند. ویزای ملی شینگن نیز به دو نوع سینگل که یک بار ورود را برای افرادی که متقاضی خدمات درمانی هستند برای مدت محدود مجاز خواهد کرد و ویزای مولتی که چند بار ورود بدون محدودیت را برای افراد مجاز خواهد کرد تقسیم می‌شود.

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن

این نو ویزای شینگن که به ویزای  LTV  نیز معروف است برای افرادی صادر می‌شوددر شرایطی اضطراری و با دلایلی خاص متقاضی سفر به کشورهای حوزه شینگن هستند و فرد را مجاز به ورود به یکی از کشورهای شینگن یا تعداد محدود و مشخصی از آنها خواهد کرد.

ویزای شینگن ارزان آلمان

آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته و صنعتی یکی از پرطرفدارترین کشورهای حوزه شینگن در اروپای غربی برای اخذ ویزایشینگن ارزان است. پیشنهاد می‌شود سه ماه قبل از سفر، برای درخواست ویزای شینگن آلمان اقدام کنید و اگر به ویزای فوریشینگن آلمان احتیاج پیدا کردید تا حداکثر دو هفته قبل از سفر، درخواست خود را ارائه دهید. مدارک لازم برای درخواست ویزایشینگن آلمان از جمله شناسنامه و کپی از صفحات آن، پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن، فرم تکمیل‌شده‌ی درخواست ویزا ،۳ قطعه عکس ۴۵ در ۳۵ میلی‌متر، بیمه مسافرتی، کپی ویزاهایی که در ۵ سال گذشته گرفته‌اید به همراه مهر تأیید، بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما و … را تهیه‌کرده و به‌صورت آنلاین و یا حضوری وقت مصاحبه را در سفارت آلمان تعیین کنید و درخواست خود را ارائه دهید. پس از پرداخت هزینه ویزا و شرکت در مصاحبه مدارک را ارائه داده و منتظر جواب سفارت بمانید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند