کدخبر: ۲۹۰۷۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس، امارات و سعودی علیه ایران

بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس، امارات و سعودی علیه ایران

اقتصادنیوز : چهار کشور آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در بیانیه‌ای مشترک از یک سو ایران را به تهدید ثبات منطقه متهم کردند و از سوی دیگر خواستار راه‌حل دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، چهار کشور آمریکا، انگلستان، امارات عربی متحده و عربستان سعودی در بیانیه‌ای مشترک، از ایران خواستند تا به آنچه تهدید ثبات منطقه‌ای خوانده شده، پایان دهد.

در این بیانیه ضد ایرانی که روز دوشنبه صادر شد، چهار کشور خواستار راه‌حل دیپلماتیک برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای شده‌اند.

عربستان سعودی و امارات عربی متحده از چهار سال پیش با شکل‌دهی به یک ائتلاف متجاوز در حال تخریب شهرهای یمن هستند و بیش از 90 هزار نفر را مستقیما و غیرمستقیم در این جنگ ویران‌گر به قتل رسانده‌اند. آمریکا و انگلستان نیز ضمن حمایت از این دو کشور عربی، در سوریه نیز در حمایت از تروریست‌های تکفیری در کنار آنها قرار داشتند.

این بیانیه در شرایطی صادر می‌شود که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز سفر خود را به عربستان سعودی و امارات عربی متحده آغاز کرد.

در بیانیه فوق‌الذکر، همچنین از ادامه حملات یمن به عربستان سعودی به‌وسیله آنچه موشک‌ها و پهپادهای ایرانی خوانده شده، ابراز نگرانی شده است. محکوم کردن حمله به فرودگاه ابها در 12 ژوئن سال جاری میلادی نیز یکی دیگر از دغدغه‌های این بیانیه است.

از جمله نکات این بیانیه، نسبت دادن صریح حوادث بندر فجریه و دریای عمان به ایران است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند