کدخبر: ۲۹۱۱۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
به علت مدیریت مصرف انرژی ساعت کار ۲۹ استان تغییر کرد

به علت مدیریت مصرف انرژی ساعت کار ۲۹ استان تغییر کرد

اقتصادنیوز- سخنگوی صنعت برق گفت: طرح تغییر ساعت کار اداره ها در ۲۹ استان اجرا شده است و رایزنی برای اجرای آن در دو استان باقیمانده با هماهنگی استانداری‌ها ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، مصطفی رجبی‌مشهدی شروع و خاتمه ساعات کار روزانه اداره‌ها به میزان یک تا ۱.۵ ساعت زودتر را از ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و افزود: به جهت خنکی هوا در ساعت‌های آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز، همچنین قرارگرفتن عمده ساعت‌های اداری در ساعت غیر پیک، این طرح نقش قابل توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعت گرم سال دارد.

وی تصمیم‌گیری در خصوص ساعت شروع و پایان کار اداره‌ها را براساس اولویت‌ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک‌ماه یا کل فصل تابستان اجرا می‌شود.
رجبی‌مشهدی، برآوردهای هواشناسی را حاکی از افزایش یک تا ۱.۵ درجه‌ای دما در مرداد نسبت به تیر جاری ذکر کرد و خواستار تداوم اجرای برنامه در طول تابستان شد.
سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به رایزنی با وزارت کشور و استانداری برای اجرای طرح در تهران، این استان را به جهت استقرار وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دارای شرایط ویژه‌ای عنوان کرد و افزود: در صورت توافق با اجرای طرح در این کلانشهر، اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.
وی ۴ تا ۵ درصد کاهش مصرف برق در هر یک از مناطق کشور را از اثرات مثبت این طرح در تابستان گذشته دانست که در تهران حدود ۴۰۰ مگاوات و در تمام کشور حدود دو هزار مگاوات کاهش بار شبکه برق را در پی داشته است.
سخنگوی صنعت برق کشور تاکید کرد: اجرای این طرح در استان‌ها از سوی صنعت برق مورد پایش قرار می‌گیرد و اداراتی که به دستورالعمل و ابلاغیه استانداری‌ها کم‌توجهی کنند، نسبت به برخورد یا قطع برق آنها اقدام خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند