کدخبر: ۲۹۱۲۲۷ لینک کوتاه

پمپئو: آمریکا هر آنچه در توان داشت، برای کاهش تنش‌ها با ایران انجام داد!

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه اختصاصی با یک نشریه هندی مدعی شد آمریکا تا جایی که می‌توانست برای کاهش تنش‌ها با ایران تلاش کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه اختصاصی با نشریه هندی India Today مدعی شد آمریکا تا جایی که می‌توانست برای کاهش تنش‌ها با ایران تلاش کرده است.

پمپئو در ادامه ادعا‌های بی‌اساس خود مدعی شد ایران مسئول تنش‌های میان تهران و واشنگتن است. وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود: آن‌ها (ایرانی ها) نباید هرگز به اشتباه اینگونه تصور کنند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آماده دفاع از منافع آمریکا در سراسر جهان نیست.

پمپئو همچنین گفت امیدوار است کشور‌های جهان برای دفاع از مسیر آبی که برای اقتصاد هند بسیاری حیاتی است (مسیر حمل و نقل دریایی که از تنگه هرمز عبور می‌کند) با هم متحد شوند. او مدعی شد: کشور‌های جهان باید برای اطمینان از باز بودن این مسیر آبی برای آزادی حمل و نقل دریایی با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه، ضمن تکرار اتهامات نخ‌نمای مقامات واشنگتن علیه کشورمان، افزود انتظار خاصی از ایران نداریم، تنها می‌خواهیم که ایران همانند یک کشور عادی رفتار کند! این انتظار زیادی نیست.

پمپئو درخصوص تاثیر تحریم‌های نفتی ایران بر بخش انرژی هند، گفت آمریکا در تلاش است تا از تامین همه نفت خام مورد نیاز هند با قیمتی مناسب اطمینان حاصل کند.

وزیر خارجه آمریکا در حالی ایران را به تشدید تنش‌های میان دو کشور متهم می‌کند که رئیس جمهور این کشور سال گذشته در اقدامی غیرقانونی و یکجانبه آمریکا را از توفق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهانی خارج کرد. ترامپ همچنین همه تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان را که به موجب برجام لغو شده بودند، بازگرداند. دولت ترامپ در تلاش است تا سطح صادرات نفتی ایران را به صفر برساند؛ هدفی که تاکنون موفق به دستیابی به آن نشده و به اذعان کارشناسان امری محال است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند