کدخبر: ۲۹۱۲۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بانک ها حق تعیین ضوابط غیرقانونی برای پرداخت وام ازدواج را ندارد

بانک ها حق تعیین ضوابط غیرقانونی برای پرداخت وام ازدواج را ندارد

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه گفت: هیچ بانکی حق تعیین ضوابط غیرقانونی برای پرداخت وام ازدواج را ندارد و در صورت مشاهد در راستای صیانت از حقوق عمومی برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین صادقی از برگزاری نشست مشترک دادستان عمومی و انقلاب استان با رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کرمانشاه خبرداد و اظهار داشت: در این نشست که در محل دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان برگزار شد، درخصوص شرایط سختی که برخی از بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج به جوانان تحمیل می‌کنند، مذاکراتی انجام گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه تاکید کرد: در این نشست مقرر شد، مطابق دستور‌العمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وام ازدواج با وجود یک ضامن برای هر وام صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: در این راستا هیچ بانکی حق تعیین ضوابط غیرقانونی برای پرداخت وام ازدواج را ندارد و در صورت مشاهد در راستای صیانت از حقوق عمومی برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

مدعی‌العموم عنوان کرد: همچنین در این جلسه تاکید شد جوانان در صورت مشاهده موارد تخلف، ابتدا آن را به رئیس گروه اداره نظارت استانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مسؤول رسیدگی به شکایات بانک‌ها (مستقر در بانک مرکزی روبروی مسجد جامع) یا بازرس ویژه هر بانک (لیست پیوستی) و سپس به صحفه اینستاگرام دادسرا به آدرس dadsara_kermanshah@ گزارش کنند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند