کدخبر: ۲۹۱۲۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران: صحبت‌هایم با پوتین به شما ربطی ندارد!

اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران این کشور اعلام کرد آنچه با همتای روس خود در نشست گروه ۲۰ مطرح می‌کند، به آن‌ها ارتباطی ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ رئیس جمهور آمریکا افزود در نشست گروه ۲۰ دیدار خیلی خوبی با رئیس جمهور روسیه خواهد داشت با این حال از حرف زدن درباره اینکه آیا قصد دارد درباره مداخله در انتخابات آمریکا به پوتین هشدار دهد یا خیر، امتناع کرد.

در زمان عزیمت ترامپ به ژاپن برای شرکت در نشست گروه ۲۰ خبرنگاران از او پرسیدند که آیا او به رئیس جمهور روسیه درباره مداخله در انتخابات آتی آمریکا هشدار خواهد داد یا خیر. ترامپ در پاسخ گفت من گفت و گوی خیلی خوبی با او خواهم داشت. آنچه من به او می‌گویم به شما ارتباطی ندارد.

ترامپ همچنین پیشتر در گفت‌وگو با ان بی سی در خصوص مطرح کردن موضوع مداخله در انتخابات آمریکا با پوتین تاکید کرد که ممکن است در این باره با او حرف بزند. مجری برنامه «میت د پرس» شبکه ان بی سی از ترامپ پرسید: «آیا شما قصد دارید به او بگوید که این کار را انجام ندهند؟» رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ گفت: ممکن است، اگر شما دوست دارید من این کار را انجام دهم، این کار را خواهم کرد.

این در حالی است که آمریکا نزدیک به دو سال درگیر پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با عوامل خارجی بود و علی‌رغم پایان تحقیقات وزارت دادگستری در این خصوص، این موضوع همچنان از سوی قانونگذاران آمریکایی در دست بررسی است. اظهارات سال گذشته ترامپ در نشست هلسینکی با پوتین درباره موضوع مداخله در انتخابات آمریکا سبب ایجاد جنجال در جامعه سیاسی آمریکا شد و انتقادات بسیاری را به همراه داشت.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند