کدخبر: ۲۹۱۴۲۲ لینک کوتاه
حجم ویدیو: 2.91M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20

درخواست انتخاباتی ترامپ از پوتین مقابل همگان+فیلم

اقتصادنیوز؛ رئیس جمهوری آمریکا در نشست دوجانبه با همتای روس خود در اوزاکای ژاپن، وقتی با پرسش خبرنگاران آمریکایی مبنی بر هشدار دادن به روسیه برای دخالت نکردن در انتخابات آمریکا مواجه شد، رو به هیات روسی کرد و گفت: لطفا در انتخابات ما دخالت نکنید.

لللببه گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ 

به گزاش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سومین دیدار دو جانبه ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ امروز جمعه در حاشیه نشست جی ۲۰ برگزار شد و ترامپ در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که از وی پرسید آیا به پوتین گفته‌اید که در انتخابات آمریکا دخالت نکند، چنین واکنشی از خود نشان داد که با خنده طرف روسی همراه بود.

یادآور می‌شود پوتین و ترامپ نخستین بار سال ۲۰۱۷ در هامبورگ آلمان و دومین بار سال ۲۰۱۸ در هلسینکی فنلاند دیدار و گفت وگو کرده بودند.

 

سومین دیدار سران مسکو و واشنگتن یک ساعت و نیم طول کشید و پس از آن خبرنگاران برای دقایق کوتاهی فرصت یافتند تا ضمن گرفتن عکس و تصاویر این دیدار، پرسش‌هایی را مطرح کنند.

دونالد ترامپ در خصوص این دیدار به خبرنگاران گفت که ما امروز درباره مسائل اقتصادی و خلع سلاح هسته‌ای گفت و گو کردیم ضمن اینکه دیدار با پوتین افتخار بزرگی است، هیأت‌های ما موضوعات زیادی برای تبادل نظر دارند و من معتقدم که اوقات خوبی را در اینجا می‌گذرانیم ضمن اینکه من با پوتین روابط بسیار خوبی دارم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در سخنان کوتاهی گفت: امروز فرصت خوبی برای مذاکره در خصوص مسائل مختلف میان آمریکا و روسیه بوجود آمده است، هر چند من ترامپ را از هلسینکی تاکنون ندیده بودم اما همکاران ما با یکدیگر ارتباط دارند و در خصوص طیف وسیعی از موضوعات با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی گفت: موضوعات امروز را طرف آمریکایی مطرح کرده و ما با طیف وسیعی از موضوعات روبرو هستیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند