کدخبر: ۲۹۱۴۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​صرفه‌جویی پر زیان در پرسپولیس

​اقتصاد نیوز:مبلغ پیشنهادی پرسپولیسی‌ها، گزینه‌های این تیم را به سمت نام‌های ارزان‌تری هدایت می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، از میان گزینه‌‌هایی که برای سرمربی‌گری پرسپولیس مطرح شد کاررا کارنامه مطمئن‌تری نسبت به بقیه داشت. مربی که کارنامه‌اش قابل اطمینان بود و ناکامی بزرگی در آن دیده نمی‌شد. با این حال مدیران پرسپولیس این طور که شنیده می‌شود به خاطر مسائل مالی با این سرمربی ایتالیایی به توافق نرسیدند. باشگاه پرسپولیس حاضر نیست بیش از یک میلیون دلار برای نیمکت خود هزینه کند و این رقمی است که سرمربی ایتالیایی را برای آمدن به ایران راضی نمی‌کند.

مبلغ پیشنهادی پرسپولیسی‌ها، گزینه‌های این تیم را به سمت نام‌های ارزان‌تری هدایت می‌کند. این اتفاق در حالی می‌افتد که پول پرداختی برای یک سرمربی را به جای هزینه می‌توان نوعی سرمایه‌گذاری هم دانست. پرسپولیس فصل گذشته مثال خوبی برای این قضیه است. تیمی که بابت نتایج خوبش در آسیا بیش از دو میلیون و هفتصدهزار دلار درآمد داشته است. البته باشگاه پرسپولیس پاداش‌های خارج از عرف زیادی بابت موفقیت تیم در آسیا به کادرفنی و بازیکنان پرداخت کرد اما همان رقم باقی مانده، کمک زیادی به پرداخت بدهی‌های باشگاه کرد. علاوه بر این درآمد اسپانسرینگ و تعداد تماشاگران تیمی در حد قهرمانی لیگ برتر، تفاوت زیادی با یک تیم ناکام دارد.

این درآمد چشمگیر باشگاه پرسپولیس حاصل عملکرد برانکو روی نیمکت این تیم بوده است. عملکردی که مدیران پرسپولیس با انتخاب یک گزینه درست و مناسب می‌توانند آن را برای سال‌های بعد ادامه داده و بهبود ببخشند و یا در مسیری برعکس با انتخاب یک مربی ناموفق کل مسیر رفته را خراب کنند. انتخاب ارزانترین گزینه از میان گزینه‌های موجود شاید در کوتاه مدت در هزینه‌های باشگاه صرفه‌جویی کند اما در طولانی مدت، ضربه بزرگی را از نظر مالی به تیم وارد خواهد کرد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند