کدخبر: ۲۹۱۴۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اسلحه های هوشمند وارد مناظره های انتخاباتی دموکرات ها شدند

اقتصاد نیوز:مناظرات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات آغاز شده و توجه بسیاری از افراد نیز به سوی این مناظرات جلب شده است. یکی از بخش های جالب مناظرات اخیر را می توان سخنان جو بایدن در مورد اسلحه های هوشمند دانست.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  انتخاب، جدیدترین مناظه بین کاندیداهای دموکرات حاوی نکاتی جالب بود. یکی ازنخستین نکاتی که در جریان مناظره مطرح شد، مسئله اسلحه های هوشمند است که می توانند در کوتاهترین زمان تعداد زیادی از جرائم را کاهش دهند.

بایدن در این خصوص گفت:"ما باید اسلحه های هوشمند داشته باشیم.درواقع هر اسلحه باید بر اساس داده های بیومتریک افراد به فروش برسد و هر یک بار که ماشه را می کشید کارنامه فعالیت های شما ثبت شود. دشمن فعلی ما شرکت های سازنده اسلحه هستند نه خود سلاح ها."

این سیاستی است که بعید است در طول انتخابات با جدیت پیگیری شود اما نخستین نشانه های آن در طول بحث های حزب دموکرات در سال جاری میلادی مطرح شد. اگر هنوز در مورد این طرح ابهام دارید لازم است بدانید که جو باید انتظار دارد شرایطی مهیا شود که هر اسلحه تنها تعلق به یک فرد مشخص باشد و هیچ فردی اجازه نداشته باشد با اسلحه ای که متعلق به فرد دیگری است تیراندازی کند.

البته این همه ماجرا نیست چرا که با این روش شناسایی مجرمان نیز ساده تر می شود و می توان با کمک بررسی سیستم بیومتریک اسلحه تشخیص داد چه فردی و در چه تاریخی از اسلحه استفاده کرده است. جالب است بدانید در طول دوران ریاست جمهوری اوباما نیز این طرح تا حدودی مورد توجه واقع شده بود.

در سال 2016، اوباما فرمان یک طرح اجرایی را که نیازمند تحقیق جدید در زمینه اسلحه های هوشمند بود، امضا کرد. این اقدام وزارت دفاع، عدالت و امنیت داخلی را به انجام یا حمایت از تحقیقات در زمینه فناوری های ایمنی هر نوع تفنگ ملزم کرد. اما از آن زمان، اقدامات کافی به نظر نمی رسند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند