کدخبر: ۲۹۱۴۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

لاوروف خبر داد؛ توافق مهم ترامپ و پوتین درباره ایران

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: ترامپ و پوتین درباره حل دیپلماتیک موضوع ایران توافق کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اسپوتنیک نوشت، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه  روسیه امروز جمعه اعلام کرد: رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا درباره لزوم حل دیپلماتیک موضوع تنش های درباره ایران توافق کردند.

این در حالی است که نتایج نظرسنجی اخیر در آمریکا که توسط پایگاه "هیل" منتشر شده حاکی است:  ۵۸ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی با هرگونه تقابلی با ایران مخالفت هستند.

طبق این مطالعه، کمتر از یک چهارم شرکت کنندگان (۲۴ درصد) با اقدام نظامی محدود یا کامل علیه ایران موافقت کرده اند. افراد باقیمانده نیز نظری در این خصوص نداشته اند.

این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که حدود یک ماه قبل، نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک نشان می داد که ۳۷ درصد از شهروندان آمریکایی با سیاستهای ضد ایرانی دولت ترامپ موافق هستند.

مقایسه دو نظرسنجی صورت گرفته طی یکماه نشان می دهد که میزان مخالفت شهروندان آمریکایی با هر گونه تقابلی با ایران افزایش یافته است.

این نظر سنجی نشان می دهد که تلاش بی وقفه تیم های تبلیغاتی وابسته به لابی آیپک و افرادی مانند جان بولتون و پمپئو (نومحافظه کاران و تی پارتی) جهت اقناع افکار عمومی آمریکا در قبال سیاستهای ضد ایرانی ترامپ نتیجه دلخواه انان را بدنبال نداشته است

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند