کدخبر: ۲۹۱۷۷۲ لینک کوتاه

ریچارد هاس: کاهش احتمال جنگ بخاطر عقب‌نشینی‌های دولت ترامپ است

اقتصادنیوز؛ ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا معتقد است کاهش احتمال وقوع جنگ بین آمریکا و کره‌شمالی به خاطر عقب نشینی‌های دولت ترامپ در پیشبرد سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی صورت گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ رئیس شورای روابط خارجی و دیپلمات سابق آمریکا با اشاره به دیدار روز یکشنبه ترامپ و رهبر کره شمالی در یک منطقه غیرنظامی در مرز دو کره گفت: این اقدام ترامپ هیچ ارزشی ندارد.

«ریچارد هاس» در پیامی توییتری درباره این ملاقات نوشت: زمانی این دیدار قابل ستایش است که منجر به کاهش تهدیدات کره شمالی شود.

هاس در ادامه تاکید کرد، اگر آمریکا در برابر عدم کاهش تهدیدات پیونگ یانگ تنها تحریم‌های خود را علیه این کشور کاهش و ائتلاف شکل گرفته میان آمریکا و کره جنوبی را تضعیف کند بدون شک می‌توان به این اقدام به عنوان بدترین رفتار سیاست خارجه ترامپ در پرونده کره شمالی اشاره کرد.

هاس نوشت، دو سال پیش آمریکا و کره شمالی در یک قدمی جنگ قرار داشتند اما با گذشت دو سال احتمال جنگ کاهش یافته است و این اقدام نه به خاطر کاهش تهدیدات دولت پیونگ یانگ بوده است بلکه به خاطر عقب نشینی‌های دولت ترامپ در پیشبرد سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی صورت گرفته است.

ریچارد هاس عضو سابق وزارت‌خانه‌های دفاع و خارجه آمریکا است و در چند سال اخیر ریاست اندیشکده «شورای روابط خارجی» آمریکا را بر عهده دارد.

وی همچنین در دولت «جرج بوش پسر» طی سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ «مدیر سیاستگذاری» در وزارت خارجه بوده است.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا صبح امروز یکشنبه در منطقه غیرنظامی دو کره موسوم به "دی ام زد" واقع در نقطه صفر مرزی، با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دیدار کرد.

پیش از ترامپ، رؤسای پیشین جمهوری آمریکا شامل «رونالد ریگان» در ۱۴ نوامبر سال ۱۹۸۳، «بیل کلینتون» در ۱۱ روئیه ۱۹۹۳، «جورج دبلیو بوش» در ۲۰ فوریه ۲۰۰۲ و «باراک اوباما» در ۲۵ مارس ۲۰۱۲ از ناحیه غیر نظامی شده مرز دو کره در روستای پانمونجوم بازدید کرده بودند.

ترامپ امروز هم در سئول و در جمع خبرنگاران گفت که کیم هم برای دیدار با وی اظهار تمایل کرده است اما مسائل امنیتی و پشتیبانی اجازه نخواهد داد تا دیداری طولانی داشته باشند بلکه آنها فقط دیداری کوتاه خواهند داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند