کدخبر: ۲۹۲۲۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تاجر روس: برای آزادی کارمند اف‌بی‌آی آمریکا در ایران، ۲۰ میلیون دلار هزینه کرده‌ام

اقتصادنیوز: دریپاسکا مدعی شد، برای آزادی رابرت لوینسون در طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ بیش از ۲۰ میلیون دلار هزینه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنک، الگ دریپاسکا در مصاحبه با کانال تلوزیونی HillTV ادعا کرد که بیش از 20 میلیون دلار برای نجات نماینده سابق FBI در ایران صرف کرده است. 

الگ دریپاسکا، تاجر معروف روسی گفت که بیش از 20 میلیون دلار در سالهای 2009 تا 2011 در یک عملیات خصوصی برای آزاد کردن عامل پیشین اف بی آی، رابرت لوینسون از ایران که طی یک مأموریت سیا در سال 2007 به سر می برد، هزینه کرده است. 

بر طبق گفته های دریپاسکا، او برای عملیات آزادسازی لوینسون به درخواست FBI، که در آن زمان توسط رابرت مولر رهبری می شد، و پس از درخواست معاون سابق اف بی آی، اندرو مک کیب، این هزینه را پرداخت نمود. 

وی گفت: "کسی که خود اکنون تحت نظارت است در آن زمان نزدیک من شد، مک کیب. او گفت که این موضوع برای همه آنها اهمیت دارد (کارکنان اف بی آی) و تا حدی من آنها را باور کردم". 

او خاطرنشان کرد که تیم او تقریبا برای آزادی لوینسون توافق کرده بود تا او را آزاد کند، اما زمانی که گفته شد که در وزارت امور خارجه، به ریاست هیلاری کلینتون به این موضوع مشکوک شده اند، از پذیرش این کار امتناع ورزیدند". 

در عین حال، وی گفت که او شنیده است که یک کارشناس وزارت امور خارجه در رابطه با روسیه گفت که آنها نمی خواهند این مرد (دریپاسکا) بدهکار باشد.

رابرت لوینسون در سال 1385 در سفر به ایران برای انجام ماموریت خود ناپدیدی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند