کدخبر: ۲۹۲۹۲۶ لینک کوتاه

ترامپ: سران گروه ۲۰ از ایوانکا خوششان آمده بود! +عکس

اقتصاد نیوز: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در واکنش به اعتراضات اخیر در خصوص حضور پرحاشیه دخترش در نشست سران گروه ۲۰ که در اوساکای ژاپن در روز‌های ۲۸ و ۲۹ ماه ژوئن برگزار شد، ضمن تمجید از توانایی‌های دیپلماتیک ایوانکا، مدعی شد همه سران کشور‌های خارجی که در آنجا حضور داشتند از او خوششان آمده بود!

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، ترامپ روز جمعه در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «فکر می‌کنم ایوانکا در نشست گروه ۲۰ متحیرکننده بود. سران خارجی از او خوششان آمده بود.»

ترامپ در ادامه تمجیداتش از فرزند خود افزود: ایوانکا هوش سرشاری دارد و کار بی‌نظیری انجام داده است. او به همراه شوهرش، جرد کوشنر، در مقام مشاور ارشد کاخ سفید سخت کار می‌کنند و چیز‌های زیادی را فدا کرده‌اند تا این گونه کار کنند.

ایوانکا ترامپ

ایوانکای ۳۷ ساله به همراه پدرش در نشست گروه ۲۰ که هفته گذشته در ژاپن برگزار شد شرکت کرد. در نشست امسال، در رویداد ویژه توانمندسازی زنان، ایوانکا در کنار پدرش و آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن، نشست و سخنرانی‌ای نیز در این خصوص برای سران کشور‌ها ایراد کرد.

اما تعاملات خارج از عرف سیاسی او با سران گروه ۲۰ در شبکه‌های اجتماعی بازخورد مثبتی نداشت و مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت. پس از آنکه کاخ ریاست جمهوری فرانسه ویدئویی را منتشر کرد که در آن ایوانکا ترامپ در گفتگویی با حضور امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، ترزا می، نخست وزیر انگلیس و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول حضور داشت، اعتراضات به این اقدام ایوانکا شدت یافت و افراد مطرحی، چون چند نماینده کنگره آمریکا آن را محکوم کردند. در توئیتر نیز کاربران در واکنش به تصاویر منتشر شده از دختر ترامپ، هشتگ «ایوانکای‌ ناخواسته» را داغ کردند.

اکاسیو کورتز، نماینده دموکرات نیویورک، و تد لیو، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا، در توئیتر خود حضور ایوانکا ترامپ در نشست گروه ۲۰ را نادرست خواندند و آن را خدشه‌ای بر موضع دیپلماتیک آمریکا دانستند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند