کدخبر: ۲۹۲۹۹۳ لینک کوتاه

افشای سخنان سفیر انگلیس علیه ترامپ جنجال آفرید

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که درباره درز سخنان سفیر خود پیرامون ترامپ تحقیق می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که تحقیقات رسمی درباره سخنان سفیر این کشور در واشنگتن در خصوص «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا را آغاز کرده است.

وزارت خارجه انگلیس در این خصوص اعلام کرد که درز این سخنان اقدامی «شیطنت آمیز» بوده؛ اما صحت گفته ها را نیز تکذیب نکرد.

این درحالیست که «کیم داروش» سفیر انگلیس در آمریکا پیشتر در پیام‌های محرمانه ای به دفتر نخست‌وزیری کشورش، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را فردی «بی‌منطق، متزلزل و بی‌کفایت» عنوان و نسبت به سیاست‌های واشنگتن هشدار داده است.

این پیام‌های محرمانه براساس اسناد و مدارک بدست آمده مشاهده شده که در آن «کیم داروش» در تماس‌ها و گزارش‌های محرمانه خود به لندن، شخصیت ترامپ را زیر سوال برده و به لندن هشدار داده که کاخ سفید به‌طرز بی‌سابقه‌ای ناکارآمد شده و دوره ریاست‌جمهوری ترامپ می‌تواند با بی‌آبرویی به پایان برسد.

در پیام‌های افشا شده از سفیر انگلیس در آمریکا به درگیری‌های داخلی در کاخ سفید، مدیون بودن ترامپ به روسیه، تخریب نظام تجاری جهان بر اثر سیاست‌های اقتصادی ترامپ و نگرانی از احتمال حمله نظامی ترامپ به ایران اشاره شده است.

در یکی از این پیام‌ها آمده است: ما واقعاً باور نداریم که این دولت می‌تواند به وضع عادی برگردد.

در یکی دیگر از پیام‌های ارسال شده از سوی سفیر انگلیس به مشاور امنیت ملی انگلیس، آشوب و درگیری‌های داخلی در کاخ سفید برخلاف ادعاهای ترامپ، اخبار واقعی عنوان شده است.

سفیر انگلیس در پیام‌های خود همچنین ادعای اخیر ترامپ در لغو حمله موشکی به ایران به دلیل کشته شدن 150 نفر را غیرمعتبر دانسته است.

به نظر می‌رسد افشای این پیام‌ها می‌تواند روابط واشنگتن و لندن را بیش از گذشته دچار پیچیدگی کند و به احتمال بیشتری با واکنش زودهنگام ترامپ روبرو خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند